Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Hollanda'nın Amsterdam kentinde, Beşşar Esad rejiminin kimyasal silahla sivilleri katlettiği saldırının 6. yılında gösteri yapıldı.
Irak Türkmen Cephesi Türkiye önceki dönem temsilcisi Dr. Hicran Kazancı, Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) ile ilgili gündem yaratan açıklamalarda bulundu. Kazancı, yaptığı açıklamada, BOP’ın ilk...
Fethullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) Avrupa yapılanması, Avrupa’da yaşayan Türkleri yıldırma ve susturma girişimleri içinde oldukları öğrenildi. FETÖ örgüt yayın bülteni Zaman...

İran’dan Erbil’deki Saldırıya İlişkin Kınama

İran’dan Erbil’deki Saldırıya İlişkin Kınama

, ’nin Başkonsolosluğundaki bir görevlinin şehit olduğu saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

KINAMA MESAJI YAYINLADILAR  

Musevi, yayınladığı yazılı açıklamada Irak’ın Erbil kentinde bir Türk diplomatın şehit olduğu saldırıyı şiddetle kınadığını ifade ederek, şehidin yakınlarına, Türkiye hükümeti ve halkına başsağlığı dileğinde bulundu.

“TERÖRİZME KARŞI KONULMALI”  

Musevi, “Terörizme karşı koymanın yolu; uluslararası kamuoyunun terör örgütlerine verilen siyasi, mali, askeri ve ideolojik desteği sona erdirmek için ortak mücadelesinden geçer.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?  

Irak’ın Erbil kentinde bir restorana düzenlenen silahlı saldırıda Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğunda görevli bir diplomat şehit olmuş, saldırıda bir Irak vatandaşının hayatını kaybettiği bildirilmişti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın