Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Türkiye-Irak sınır hattındaki terör operasyonunda çıkan çatışmada şehit düşen piyade sözleşmeli er Yener Kırıkcı'nın ailesine telefonla başsağlığı dileklerini iletti.
Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, eylemin önlenmesi için gerekli tedbirlerin alındığını, sorumlular hakkında yasal işlemin başlatılacağınu bildirildi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyı Cumhurbaşkanlığı yakından takip ediyor.

IRKÇI BAKAN BLOK’A BİR TEPKİ DE TORUNOĞULLARI’NDAN

Hollanda Dışişleri Bakanı Stef Blok katıldığı bir toplantıda, ” bana, farklı etnik grupların yerli toplulukla bir arada barış içinde yaşadığı bir örnek gösterin” şeklinde açıklama yapması ülke içinde ve dışında ki değişik kesimlerin tepkisine neden oldu.

IRKÇI BAKAN BLOK’A BİR TEPKİ DE TORUNOĞULLARI’NDAN
Yeni Vatan Gazetesi | Ali Okşak

Türkiye ve Hollanda da büyük yatırımlara imza atan Türk İşadamı ,yayınladığı basın bildirisinde, ” söylemleriyle Hollanda Türk toplumunu derinden yaralamıştır”denildi.

Basın bildirisinde şu satırlara yer verildi:
“.. Hollanda’nın asıl unsurudur

Hollanda dışişleri bakanı sayın Blok katıldığı bir kapalı toplantıda çok kültürlü toplumların bir birileriyle iyi geçinemediğini söylemiştir.

Sayın bakanın yaptığı bu Hollanda Türk toplumunu derinden yaralamıştır. Hollanda Türk toplumu 50 yıldır 18 bin müteşebisi ile sorumluluklarını yerine getiren ve komşuları ile güzel ilişkiler kuran bir toplumdur.

Hollanda bizimde ülkemiz,benim gibi 18 bin iş adamının Hollanda’ya yatırım yapmaya devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Bu tarz açıklamalar da bize geri adım attıramaz.

Bu tür talihsiz açıklamaları doğru bulmuyoruz. Sayın bakanı bu tür açıklamalar yerine bu konudaki var olan güzellikleri keşke o gözle baksa, çok kültürlü toplumun aslında bir zenginlik olduğunu ülkemize katkı sağladığını bilmesini istiyoruz.

Hollanda da kurulan şirketlerin Hollanda şirketleri olduğunu yatırm yaptıkları ülkelerde Hollanda’yı temsil etiklerini unutmayalım bir iş adamı olarak siyaset yapan ve ülkemizi temsil eden bakanlarımızın açıklamalarında bizleri üzmemesini arzu ediyoruz.

Bir önceki dış işleri bakanımız Koenders, bizlere göstermiş olduğu anlayışı ve hoşgörüyü sayın Blok’tan da beklediğimizi ve bu tür söylemlerin Hollanda Türk Toplumunu derinden yaraladığını bildirmek isterim.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur

Edel Stal gurubu Yönetim Kurulu
BaşkanıTurgut Torunoğulları

Turgut Torunoğulları kimdir? Avrupa’da etkisi nedir? Özgeçmişi için TIKLAYIN

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın