Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğinden yapılan yazılı açıklamada, Boersma'nın yapılan yoğun görüşmeler sonrası durumuyla ilgili yeterince net olmadığı ve gazeteye verdiği bilgilerde 3 kez ihmalkar davranması...
Bir dönem haber sunuculuğu yapan ve daha sonra ekranlarda güzelliği ile kendinden söz ettiren Burcu Kara kimdir? Güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 1980 yılında dünyaya...
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...

Irkçı partiye 1 milyon euro ceza

Fransız mahkemesi, çalışanlarının maaşını Avrupa Parlamentosu’na ödettiği ortaya çıkan aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi’ni mahkum etti.

Irkçı partiye 1 milyon euro ceza

Fransız yargısı, aşırı sağcı Marine PenR7;in partisi  Ulusal Birlik Partisine (RN), parti çalışanlarının maaşını yasa dışı yollarla  Avrupa Parlamentosuna (AP) ödettiği gerekçesiyle, avro  verilmesini  kararlaştırdı. 

Paris Mahkemesi, kamuoyunda uzun süredir tartışılan aşırı sağcı Marine  Le Pen’in partisi RN’ye hazine yardımının kesilmesi ile ilgili davada kararını  açıkladı. 

Haziran ayında parti hesaplarındaki 2 milyon avroya el koyma kararı  veren mahkeme, yapılan itiraz sonucu el konulacak miktarda yüzde 50 indirime  giderek 1 milyon avroya el konulmasına hükmetti.

Karara göre parti, 2009-2017 yılları arasında parti çalışanlarını  AP’de danışman veya güvenlik görevlisi gibi göstererek haksız kazanç elde etti ve  AP fonlarını yasa dışı yollarla kullandı.

Parti yöneticileri, kararın iptal edilmesi için itiraz edeceklerini  açıkladı.

Mahkemenin el koyma kararına tepki gösteren Marine Le Pen, hazine  yardımına el konularak partisinin yükselişine karşı duramayan çevrelerce ekonomik  darbe yapıldığı, partisinin siyasi bir katliama maruz kaldığı ve baskılarla  iktidarlarının engellendiği yorumunda bulunmuştu.

Le Pen’in başkanlığını yaptığı parti, 2009-2017 yılları arasında AP’de  “hayali istihdam” uygulamakla suçlanmış, AP tarafından yapılan incelemede parti  çalışanı olan 9 “danışmana” 7 milyon avro civarında haksız ödeme yapıldığı  belirlenmişti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın