Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa İslam Üniversitesi Yönetim Kurulu Sekreteri Elif Bahçekapılı, Avrupa İslam Üniversitesi Yönetimiden gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ve Jale Sağ ile ilgili basın açıklaması yaptı. Elif Bahçekapılı,...
Meta açıklaması önizlemesi:Magazin basınında sık sık yaptıkları ile yer bulan isim Merve Taşkın yine bombayı patlattı ve artık bakire değilim dedi. Peki bakire olmadığını açık...
Aylin Çoşkun'un sevgilisi kim, kiminle evleniyor sorusu dün akşam Phuket adalarında aldığı evlilik teklifi sonrasında merak edildi. Aylin Çoşkun 14 yıldır birlikte olduğu sevgilisi Volkan...

İslam Karşıtı PEGİDA’dan ikinci eylem hazırlığı: O camii hedefte

Avrupa’daki ırkçı ve göç, İslam karşıtı Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGİDA) örgütü üyelerininin, 2 Ekim tarihinde yeniden gösteri yapacağı bildirisi yayınlandı.

İslam Karşıtı PEGİDA’dan ikinci eylem hazırlığı: O camii hedefte

Avrupa’daki ırkçı ve göç, İslam karşıtı Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar () örgütü üyelerininin, 2 Ekim tarihinde yeniden gösteri yapacağı bildirisi yayınlandı.

PEGİDA’lılar, Türklerin yoğun yaşadığı Rotterdam kentinde bulunan Laleli Camii önünde, 7 haziran tarihinde de başarısız eylem girişiminde bulunmuştu.

Camii önünde yapmak istedikleri ‘domuz çevirme’ etkinliğini toplanan kalabalıktan korkarak son anda iptal etmişlerdi. PEGİDA 15 kadar PEGİDA’lının katılımı nedeni ile polis eşliğinde alandan uzaklaşmışlardı.

İlk eylemlerini Ramazan ayında yapmış olmaları ve cami önünde ‘domuz çevirme’ girişiminde bulunmaları çeşitli toplumlar tarafından yoğun tepki ile karşılaşmışlardı.

Hollanda Türkleri tarafından, eylem olarak değil daha çok provakasyon olarak değerlendiriliyor.

İşte PEGİDA’nın yayınladığı o bildiri:

YeniVatanGazetesi.com  – Türkinfo.nl

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın