Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...
İnternetin kullanımı yayıldıkça yeni mecra ve uzmanlık alanları çıktı. İnternette paylaşımlarından para kazanan yada meşhur olanlar fenomen haline gelince özel hayatları da gün yüzüne çıktı.
Burcu Biricik kimdir kaç yaşında nereli Burcu Biricik dizileri nelerdir merak ediliyor. Burcu Biricik Penti reklam yüzü oldu. Magazin dünyasının sık konuşulan ismi Burcu Biricik...

İslam Karşıtı PEGİDA’dan ikinci eylem hazırlığı: O camii hedefte

Avrupa’daki ırkçı ve göç, İslam karşıtı Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGİDA) örgütü üyelerininin, 2 Ekim tarihinde yeniden gösteri yapacağı bildirisi yayınlandı.

İslam Karşıtı PEGİDA’dan ikinci eylem hazırlığı: O camii hedefte

Avrupa’daki ırkçı ve göç, İslam karşıtı Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar () örgütü üyelerininin, 2 Ekim tarihinde yeniden gösteri yapacağı bildirisi yayınlandı.

PEGİDA’lılar, Türklerin yoğun yaşadığı Rotterdam kentinde bulunan Laleli Camii önünde, 7 haziran tarihinde de başarısız eylem girişiminde bulunmuştu.

Camii önünde yapmak istedikleri ‘domuz çevirme’ etkinliğini toplanan kalabalıktan korkarak son anda iptal etmişlerdi. PEGİDA 15 kadar PEGİDA’lının katılımı nedeni ile polis eşliğinde alandan uzaklaşmışlardı.

İlk eylemlerini Ramazan ayında yapmış olmaları ve cami önünde ‘domuz çevirme’ girişiminde bulunmaları çeşitli toplumlar tarafından yoğun tepki ile karşılaşmışlardı.

Hollanda Türkleri tarafından, eylem olarak değil daha çok provakasyon olarak değerlendiriliyor.

İşte PEGİDA’nın yayınladığı o bildiri:

YeniVatanGazetesi.com  – Türkinfo.nl

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın