Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Hollanda'nın Utrecht kentin de Türk asıllı bir kız bıçaklı saldırı uğradı.
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...

İsrail Yunus Emre Kültür Merkezi Müdürü’nü gözaltına aldı

İsrail polisi akşam saatlerinde evine baskın düzenlediği Kudüs Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Müdürü İbrahim Furkan Özdemir’i gözaltına aldı. Yaklaşık 1 saat sonra serbest bıraktı.

İsrail Yunus Emre Kültür Merkezi Müdürü’nü gözaltına aldı

İSRAİL polisi akşam saatlerinde Kudüs’teki evine baskın düzenlediği Kudüs   Türk Kültür Müdürü İbrahim Furkan Özdemir’i gözaltına aldıktan yaklaşık bir saat sonra serbest bıraktı.

EVİNE BASKIN YAPILDI: polisi yerel saatle 22:30 sularında işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde oturan Kudüs Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Müdürü Özdemir’in evine baskın düzenledi. 

20 POLİS İLE ARAMA: Yaklaşık 20 polis ile yapılan baskında Özdemir’in ailesi ve çocukları panik yaşadı. Kapıyı zorla açmaya çalışan polislerin daha sonra evin çatısına çıkarak arama yaptığı belirtildi.

BİR SAAT SONRA SERBEST: Gözaltına alınan Özdemir, İsrail polisi tarafından Mescid-i Aksa’nın da içinde bulunduğu Eski Şehir’in El-Halil (Yafa) kapısındaki David Polis Merkezi’ne (Kışla) götürüldü. Özdemir yaklaşık bir saat sonra serbest bırakıldı.

TÜRKLERE GÖZALTILARDA ARTIŞ: Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçililiği ve Kudüs Başkonsolosluğu konuyu yakından takip etti.İsrail polisinin son dönemde Mescid-i Aksa’yı ziyaret eden Türk vatandaşlarına yönelik gözaltı uygulamalarındaki artış dikkati çekiyor.  

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın