Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Meta açıklaması önizlemesi:Magazin basınında sık sık yaptıkları ile yer bulan isim Merve Taşkın yine bombayı patlattı ve artık bakire değilim dedi. Peki bakire olmadığını açık...
Aylin Çoşkun'un sevgilisi kim, kiminle evleniyor sorusu dün akşam Phuket adalarında aldığı evlilik teklifi sonrasında merak edildi. Aylin Çoşkun 14 yıldır birlikte olduğu sevgilisi Volkan...
Sosyal medya üzerinden Yeşiller eski Eşbaşkanı Cem Özdemir'e hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan ve 30 gün hapis cezası 1200 euro para cezasına çevrilen Bekir Sipahi'nin üst...

İstanbul İçin Sürpriz İddia: CHP Seçmeni Gürsel Tekin’i İstiyor

İstanbul İçin Sürpriz İddia: CHP Seçmeni Gürsel Tekin’i İstiyor

MAK Danışmanlık Başkanı Mehmet Ali Kulat, konuk olduğu programda 31 Mart’ta gerçekleştirilmesi düşünülen yerel seçimlerle alakalı çarpıcı açıklamalar yaptı. Kulat, yaptıkları son araştırmaya göre; İstanbul’daki seçmeninin Gürsel Tekin’i istediğini söyledi.

“GÜRSEL TEKİN’İN ÖNE ÇIKMA NEDENİ…”

Ünlü anketçi Mehmet Ali Kulat, DW yayınında Nevşin Mengü’nün sorularını yanıtladı. Yaptıkları son ankette CHP’nin İstanbul adayının kim olmasının istendiğini sorguladıklarını söyleyen Kulat, “Gürsel Tekin adı öne çıkıyor. Bunun sebebi de şu olabilir; Gürsel bey uzun zamandır sahada, ondan sebeple olabilir.” dedi.

“ŞİMDİ OLSA EKREM İMAMOĞLU ARAŞTIRMALARA YANSIR”

Daha şimdilik erken olduğunu ve diğer adayların tam olarak ortaya çıkmadığını anımsatan Kulat, “Bu çalışma gerçekleştirilirken Ekrem İmamoğlu basında bu kadar öne çıkmamıştı. Fakat şimdi olsa herhalde Ekrem İmamoğlu da araştırmalara yansır” diye konuştu.

TEKİN HDP SEÇMENİNDEN DE OY ALIYOR”

“Gürsel Tekin diyenler daha çok AK Parti seçmeni mi yoksa CHP seçmeni mi?” sorusuna Kulat, “CHP seçmenleri” yanıtını verdi ve şöyle dedi: “Gürsel Tekin CHP seçmeni kadar HDP seçmeninden de oy topluyor.”

“İSTANBUL’DA KİLİT HDP SEÇMENİ”

“İstanbul’da HDP seçmeni en kilit seçmen konumunda” diyen Mehmet Ali Kulat, “Mesela AK Parti ile MHP’nin kurmuş olduğu ittifak İstanbul’da çok ciddi bir avantaj teşkil etmiyor. Esas seçmen AK Parti’nin kendi seçmeni. Çünkü MHP yüzde 4-5’lik bir oy oranına sahip oluyor en iyi zamanında” diye konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın