Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi kabul etti.
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...

İstanbul'da balmumu heykel müzesi görücüye çıktı

İstanbul'da balmumu heykel müzesi görücüye çıktı

İSTANBUL (AA) – Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in eserlerinden oluşan Özdilek Vakfı Balmumu Heykel Müzesi, ziyarete açıldı.

Levent’teki bir alışveriş merkezinde açılan müzede, bazı Türk siyasetçiler, devlet adamları, sanat, bilim, medya ve iş dünyasından önemli kişilerin balmumu heykeli yer alıyor.

Eskişehir’de açıldığı günden bu yana 1 milyon 234 bin 747 kişi tarafından ziyaret edilen müze, İstanbul’da ise farklı bir konseptle görücüye çıktı.

Açılışa katılan Yılmaz Büyükerşen, müzede 100’ü aşkın eser bulunduğunu belirterek, “Bu, Türkiye’deki ilk müzesidir. ilki Eskişehir’de 4 yıl önce açılmıştı. İstanbul çok daha büyük bir şehir. Alışveriş merkezlerine sadece alışveriş yapmak, gezmek için değil kültür gezisi için de gelinmeli. Bu nedenle burayı tercih ettik” dedi.

İş adamı Hüseyin Özdilek de serginin yaklaşık 6 aylık bir çalışma sonucu alışveriş merkezinde açıldığını anlatarak, “Heykellerin hepsi birbirinden güzel. Hocamızın ellerine sağlık. Vatandaşlarımızın gezmekten keyif alacağı bir sergi oldu” dedi.

Müzede heykeli bulunan sanatçı Metin Akpınar da duygu dolu anlar yaşadı. Akpınar, “Burada heykelimin olmasından gurur duydum. Özellikle Atatürk’ün çalışması mükemmel denilecek boyutta” diye konuştu.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın