Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Türkiye-Irak sınır hattındaki terör operasyonunda çıkan çatışmada şehit düşen piyade sözleşmeli er Yener Kırıkcı'nın ailesine telefonla başsağlığı dileklerini iletti.
Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, eylemin önlenmesi için gerekli tedbirlerin alındığını, sorumlular hakkında yasal işlemin başlatılacağınu bildirildi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyı Cumhurbaşkanlığı yakından takip ediyor.

İstikrarlı Duruş

Züleyha Tuna

Züleyha Tuna

Vazgeçmesini bilemeyince kalakalıyor insan.

Sabrederek sebat ederek geldik bugünlere , biraz yıpranmış biraz yorgun. Yere göğe sığamaz halde, dinç olmamızı borçluyuz yorgunluğumuza.

Dostum ile hasbihal ederken söylemişti “yorgunluk iyidir insanı dinç tutar hem sen değil miydin yorulmak istiyorum diye al yoruldun işte…” Evet iyi ki yoruldum ve nicelerimiz yoruldu ki dinç dim dik ayaktayız, yere göğe sığamayan enerjimiz ile bu vakitte bize şükür düşer, elhamdillahi küllihal demek düşer.

Hayatta insan izlediği yol boyu başarı kaydeder acıta acıta zihnini beyninin her santimetresini ağrıta ağrıta hedefe yaklaşır. Niyet mirasçılık olmamalı şu fani dünyaya bir iz bırakabilmek lazım.

İstikrarlı bir duruş sergilemeli ,yılmadan istihdam yolunda…

Zihinlere, ruhlara dokunmak istiyor bir yaraya merhem olmak istiyorsa düşünmeli boş laf etmeden somut eylemler yapmalı ki hayata bir farkındalık imzası atmış olsun.

Heyecanla istihdam yolunda ilerlerken;  doğruya yanlışa ,elmaya armuda dikkat etmeli birey ki karışmasın ortalık. Elma kasasına armut, armut kasasına elma düşerse sen farkedinceye kadar armut elma kasasında, elma armutlar arasında çürümeye başlar .Sen farkettiğinde kokar o kasa, kasayı ziyan etmenin anlamı yok, sakin hal ile ferasetle ,vakarla işini yap hakkı ile yerine göre fedakarlık pencereni aç, açmasına da açık unutma ayaz yeme sonra fedakarlığın adı değişmesin.

Hakkın ile helalini kazanma yolunda yılmadığın ölçüde yıldırtma da psikolojik tacizlere eğilme.İstediğin bir bölümde başarı kariyer savaşı verirken baktın elinin üstüne taşlar konmuş orda bir dur, vazgeçmesini bil, şu hırs perdesini yırt at perişan oluyorsun farkında değilsin.

Üretmeye saplantılı ol, psikolojik baskılara takıntılı değil. İnsan aldığı riskler ölçüsünde başarılıdır unutma.

YAZARIN SON YAZILARI
MÜHÜRLÜ CÜMLELER - 1 Eylül 2018
İstikrarlı Duruş - 11 Nisan 2018
BAVUL - 3 Nisan 2018
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın