Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...
İnternetin kullanımı yayıldıkça yeni mecra ve uzmanlık alanları çıktı. İnternette paylaşımlarından para kazanan yada meşhur olanlar fenomen haline gelince özel hayatları da gün yüzüne çıktı.

İsveç’te peş peşe orman yangınları çıktı

Son 24 saatte 80 ayrı noktadan alevler yükseldi, acil durum ilan eden yetkililer dev yangın söndürme uçaklarına sahip İtalya’dan yardım istedi.

İsveç’te peş peşe orman yangınları çıktı

İsveç’te aşırı sıcaklarla birlikte  son günlerde  artan endişe verici boyuta ulaştı.  Devlet televizyonu SVT’nin haberine göre, son 24 saatte ülkenin  80 yerinde oman yangını çıktı. İsveç’in üç bölgesinde acil durum ilan edildiğini söyleyen Sivil  Koruma Dairesi Basın Sözcüsü Erika Espino, ”Şu anda İsveç’in çeşitli  bölgelerinde çıkan yangınları endişe verici boyutta, ülkenin 80 bölgesinde  yangını ile mücadele ediliyor. Gevla, Dalarna ve Jemland bölgelerinde acil  durum ilan edildi” açıklamasında bulundu. Ormanlık alanlarda başlayan yangınların yerleşim yerlerine doğru  büyümemesi için havadan ve karadan söndürme faaliyetlerinin sürdüğünü kaydeden  Espino, bir seferde 6 bin litre su taşıma kapasitesine sahip uçakları olan  İtalya’dan yardım talebinde bulunduklarını belirtti. Jemland bölgesinde birçok yerleşim alanı boşaltılırken, buraya bağlı  Olindal, Herjasjön ve Herjedalen ilçelerinde de halkın tahliye edilmeye  başlandığı bildirildi. Öte yandan, İsveç devlet televizyonu SVT’nin haberine göre, ülkede son  66 yılın en sıcak yazı yaşanıyor. Aşırı sıcaklar nedeniyle birçok bölgede   yangını çıkarken, nisan ve mayıs aylarında yeterli yağış alamayan hububatın yüzde  60’nın biçilmeyecek durumda olduğu bildirildi.  

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın