Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik sert sözlerine yazılı açıklamayla yanıt verdi. MHP Genel...
Teksas Eyaleti Eğitim Kurulu, FETÖ’nün Teksas’taki en büyük okul ağlarından Harmony Public Schools’da üst düzey yöneticilik görevinde olan Soner Tarım’ın yeni okul başvurusunu oy birliğiyle...
Kısa adı HOTİAD olan, Hollanda Türk İşadamları Derneği üyelerinden bir bölümü birlikte Kutsal Şehir Kudüs`e gittiler.

İYİ Parti Lideri Akşener, Abdullah Gül’ün Parti Kuracağı İddialarını Değerlendirdi

İYİ Parti Lideri Akşener, Abdullah Gül’ün Parti Kuracağı İddialarını Değerlendirdi

Yerel seçime az bir vakit kala İYİ Parti Genel Başkanı , gündemi BBC’den Ayşe Sayın’a açıklamalar yaptı. Akşener, ’ün yeni bir parti kuracağı iddiası ile alakalı “Sayın Gül çapındaki bir siyasetçi bugün bunu yapmaz. 31 Mart akşamı çıkan sonuç bunu tespit eder” dedi.

“SİYASET GEREKÇESİZ OLAMIYOR”

Siyasi kulislerde bir süredir 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, ilerleyen günlerde yeni bir siyasi parti kuracağı söylentileri dolaşıyor. Akşener, basın mensuplarının bu husustaki soruları ardından ise şu cevabı verdi: “Seçime giderken böyle bir parti kurulmaz diye tahmni ediyorım. Genellikle siyasi çalışmaların özelliği seçim ardını görmektir. Yani 31 Mart akşamı çıkan sonuçlar itirazları getirir. Bütün siyasi partiler bakımından söylüyorum. Siyaset gerekçesiz olamıyor.

“31 MART AKŞAMI ÇIKAN SONUÇ BELİRLER”

Bu sebeple ‘Hadi, canım istedi parti kurduk’ demekle olmaz. Bir büyük mücadeleyi veriyorsunuz, sebebin olması lazım. Ben Sayın Gül’ü uzun süredir tanır, sayar ve saygı duyarım. Sayın Gül çapındaki bir siyasetçi bugün bunu yapmaz. 31 Mart akşamı çıkan sonuç bunu tespit eder.”

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın