Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...
Türkmenlerin yoğunlukla yaşadığı Irak'ın Kerkük kent merkezinde bulunan ve Osmanlı döneminde inşa edilen Kayseri Kapalı Çarşısı'nda yangın çıktı. Yangın nedeniyle çarşıda bulunan 400'ü aşkın iş...

İYİ Partiden yeni bir önerge…

Başımızın baş belası olan Suriyeli mültecileri göndermek için İYİ Parti tarafından Meclise sunulan önerge Başta AK Parti Kurmayları MHP ve HDP tarafından engellendi.İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın TBMM’ne taşıdığı Suriyeliler ile ilgili araştırma önergesine 3 Partiden ret oyları geldi.

İYİ Partiden yeni bir önerge…

Başımızın baş belası olan Suriyeli mültecileri göndermek için İYİ Parti   HDP tarafından engellendi. ’ın ’ne taşıdığı Suriyeliler ile ilgili araştırma önergesine 3 Partiden ret oyları geldi.

Ülkemizde Suriyelilerin nüfusu hızla artarken kendi vatandaşlarımız sıkıntı içinde yaşıyor. Türkiye’de resmi kayıtlarda 3.8 milyon Suriyelinin yaşadığını ve 20 kişiden birinin Suriyeli olduğunu belirten Türkkan, devlet okullarına atanan 900 Suriyeli öğretmene dikkat çekti ve 2016-2017 yıllarında 42 öğretmen adayının iş bulamadığı içini intihar ettiğini hatırlattı.

Bir an önce kendi ülkelerine geri dönsün diyen Türkkan TBMM’ne gönderdiği önerge geri çevrildi.

işte o önergenin yazıları:

YeniVatanGazetesi.com /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın