Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi kabul etti.
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...

İzmir'de Uluslararası Türk Daması Şampiyonası

İzmir'de Uluslararası Türk Daması Şampiyonası

İZMİR (AA) – İzmir’in ilçesinde düzenlenen Uluslararası Türk Daması Şampiyonası, 6 ülkeden 100’e yakın sporcunun katılımıyla başladı.

Türkiye Federasyonu tarafından Tire’deki tarihi bedestende düzenlenen yarışma, ilk gün müsabakalarıyla başladı.

Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada ilçede ilk kez bir dama şampiyonasının düzenlendiğini belirterek Türkiye’nin yanı sıra 5 ülkeden dünya ve ülke şampiyonlarını ağırladıklarını ifade etti.

Türkiye Dama Federasyonu Başkanı Ali Kadir Benzer de Türk damasının, 2013 yılından bu yana uluslararası bir olduğuna işaret ederek, “Türk daması, 80 ülkede oynanıyor. Bu oyunu oynayan 100 bine yakın öğrencimiz var. Öğretmenler bizden belge alıp okullarda 60 saat kurs düzenliyorlar. Çocuklarımızın bilgisayar oyunları ile değil Türk damasıyla, zeka oyunlarıyla daha sağlıklı olmasını istiyoruz. Bütün öğretmenleri dama kursu açmaya davet ediyoruz.” dedi.

Türkiye’nin yanı sıra İran, Kuveyt, , ve Katar’dan yarışmacıların katıldığı organizasyonda, toplam 10 bin lira para ödülü dağıtılacak.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın