Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğinden yapılan yazılı açıklamada, Boersma'nın yapılan yoğun görüşmeler sonrası durumuyla ilgili yeterince net olmadığı ve gazeteye verdiği bilgilerde 3 kez ihmalkar davranması...
Bir dönem haber sunuculuğu yapan ve daha sonra ekranlarda güzelliği ile kendinden söz ettiren Burcu Kara kimdir? Güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 1980 yılında dünyaya...
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...

Katar'ın dış yardımlarından 18 milyon kişi yararlandı

Katar'ın dış yardımlarından 18 milyon kişi yararlandı

DOHA (AA) – merkezli Şeyh Sani Bin Abdullah İnsani Kuruluşunun (), projeleri ve çalışmalarından 2016 yılında 3 buçuk milyonu Arap ülkelerinden 18 milyon kişinin istifade ettiği bildirildi.

Kuruluşun başkent Doha’da düzenlediği yıllık toplantıda, RAF’ın yurtdışı yardım projelerinin maliyetinin 117 milyon dolara ulaştığı belirtildi. Yardımların ağırlıklı olarak Suriye, Irak, Yemen, Myanmar ve Orta Afrika gibi çatışmaların yaşandığı bölgelere gönderildiği kaydedilen toplantıda, 26 Afrika, 17 Asya ülkesinin de yardım projelerinden yararlandığı ifade edildi.

Suriye’de krizin başladığı tarihten 2016 yılının sonlarına kadar bu ülkenin halkı için düzenlenen yardım kampanyalarına yaklaşık 129 milyon dolar harcandığı belirtilen toplantıda bu kampanyaların çoğunun Türk kurumlarıyla ortaklaşa gerçekleştirildiği bilgisi verildi.

Toplantıda, RAF’ın yardım projeleri ve çalışmalarından 2016 yılında 3 buçuk milyonu Arap ülkelerinden 18 milyon kişinin istifade ettiği aktarıldı.

RAF Genel Müdürü Ayid el-Kahtani de toplantıda yaptığı konuşmada, geçen yıl kurum gelirinin 182 milyon, giderinin ise 154 milyon dolar olduğunu söyledi. Kahtani, ihtiyaç sahiplerine yönelik yardımların eğitim, sağlık, gıda, kalkınma alanlarında yapıldığını, insani hizmet alanlarına da katkı sağladıklarını kaydetti.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın