Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Milli Savunma Bakanlığı, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.
31 Mart seçimlerinin ardından Ekrem İmamoğlu onca usulsüzlüğe rağmen mazbatasını alıp göreve başladı. Gerek seçim sürecinde, gerekse seçimlerden sonra İmamoğlu'nun yanından ayrılmayan ve kendine yeni...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Türkiye-Irak sınır hattındaki terör operasyonunda çıkan çatışmada şehit düşen piyade sözleşmeli er Yener Kırıkcı'nın ailesine telefonla başsağlığı dileklerini iletti.

Kati Piri’den AB parlamenterlerine Türkiye çağrısı

Kati Piri’den AB parlamenterlerine Türkiye çağrısı
  • Avrupa
  • 20 Şubat 2019, 21:38
  • Kati Piri’den AB parlamenterlerine Türkiye çağrısı için yorumlar kapalı
Avrua Birliği’nde aleyhinde çalışmalara önderlik eden , yine bir Türk düşmanlığı ile sahnede. Piri bu sefer de Avrupa Parlamenterleri’ne Türkiye’nin müzakerelerinin resmen askıya alınması için çağrıda bulundu.

“MÜZAKERELERİN ASKIYA ALINMASI YÖNÜNDE KARAR” AP’de yapılan oylamada Türkiye’nin müzakerelerinin askıya alınması önerisi, 7’ye karşı 47 oyla kabul edildi. 10 üye ise çekimser kaldı. Piribu kararın ardından yapılacak yeni oturumda da parlementerleri Türkiye aleyhinde oy vermeye davet etti.

Piri “Avrupa parlamentosu AB’de oy veren kesimi temsil ediyor. Türkiye’nin katılım süreci gibi önemli konularda pozisyon belirliyoruz. Benim beklentim, AP Dış ilişkiler komitesinin tıpkı bugün yaptığı gibi, iki hafta içinde AP’nin büyük bir çoğunluğunun Türkiye ile katılım müzakerelerinin askıya alınması yönünde karar vermesi.” açıklamasını yaptı.

“TÜRKİYE KIRMIZI ÇİZGİLERİ AŞTI” Kati Piri’nin hukuksuz açıklamaları bunlarla da sınırlı değil. AP Türkiye Raportörü, “Türkiye, bir aday ülke olarak kırmızı çizgileri aştı. Bunun da siyasi sonuçları olmalı” ifadelerini kullandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ