Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğinden yapılan yazılı açıklamada, Boersma'nın yapılan yoğun görüşmeler sonrası durumuyla ilgili yeterince net olmadığı ve gazeteye verdiği bilgilerde 3 kez ihmalkar davranması...
Bir dönem haber sunuculuğu yapan ve daha sonra ekranlarda güzelliği ile kendinden söz ettiren Burcu Kara kimdir? Güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 1980 yılında dünyaya...
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...

Kızına cinsel istismar sanığı babaya rekor hapis

Kızına cinsel istismar sanığı babaya rekor hapis
Vaka, ’nın Kepez ilçesi Baraj Mahallesi’nde alana geldi. Geçen sene Aralık ayında polise giden M.Ö., öz babası A.Ö.’nün, 2013 ile 2017 seneleri arasında kendisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla davacı oldu. Polis tarafından nezaretine alınan Abdullah Ö., çıkarıldığı duruşmaca hapsedildi.

Antalya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen ikinci mahkemeye tutuklu maznun Abdullah Ö. ile taraf avukatları katıldı. Savcı temel hakkındaki mütalaasında, Abdullah Ö.’nün fuhşa zorladığı eşinin 2010 senesinde can verdiğini, kızına ise annesi can verdikten 2 sene sonra içki kullandırdıktan sonra istismarda bulunduğunu ve bunu kimseye söylememesi mevzusunda tehdit ettiğini belirtti. Maznunun tehditle öz kızına 4 sene cinsel istismarda bulunduğunu ifade eden savcı, M.Ö.’nün maznunun eylemlerine katlanamadığı için şikayette bulunduğuna vurgu yaptı.

Abdullah Ö.’nün öz kızına müteveccih zincirleme şekilde ‘kaliteli cinsel istismar kabahati’nu işlediğini ve mağdureyi alıkoymak suretiyle ‘hürriyetten yoksun kılma kabahati’nu işlediğinin anlaşıldığını kaydolan savcı, maznunun toplamda 98 sene mapusa mahkum edilmesini arz etti.

Son lafı sorulan maznun Abdullah Ö., beraatını ve tahliyesini istedi.

TOPLAM 60 SENE MAPUS
Maznunun ‘çocuğun kaliteli cinsel istismar kabahati’ işlediğini belirten duruşma kurulu, Abdullah Ö.’yü 20 sene mapus cezasına çarptırdı. Abdullah Ö’nün, cinsel istismar eylemini kızına karşı işlediğini belirten kurul, cezayı yarı oranında artırarak 30 seneye çıkardı. Eylemin silahla ve tehditle hakikatleştirilmiş olması sebebiyle de cezanın yarı oranında artırılmasına karar veren duruşma, mapus cezasını 45 seneye yükseltti. Maznunun kabahati maksat altında birden fazla hakikatleştirmiş olması sebebiyle verilen ceza bir kere daha yarı oranında artırılarak 67 sene 6 aya çıkarıldı. Duruşma kurulu, Türk Ceza Kanununun 61/7’nci maddesi gereğinde cezanın üst haddi 30 seneyi geçemeyeceğinden maznunun cezasını 30 seneye indirdi.

Maznun Abdullah Ö. ayrıca şahsı hürriyetinden yoksun kılma kabahatinden evvel 7 sene mapus cezasına mahkum edildi. Kabahatin silahla, alt soya ve çocuğa karşı işlenmiş olmasını dikkate alan kurul, cezayı bir kat artırarak 14 seneye çıkardı. Kabahatin cinsel emelle işlenmesi sebebiyle maznunun cezası yarı oranında artırılarak 21 seneye yükseltildi. Maznunun işlediği kabahati maksat altında birden fazla hakikatleştirmiş olmasından dolayı da ceza yarı oranında artırılarak 31 sene 6 aya çıkartıldı. Türk Ceza Kanununun 61/7’nci maddesi gereğince cezanın üst haddi 30 seneyi geçemeyeceğinden maznunun ‘şahsı hürriyetin yoksun kılma kabahati’ndan 30 sene mapusuna karar verildi.

Her iki kabahatten toplam 60 sene mapus cezası alan Abdullah Ö.’ye takdir ve iyi hal indirimi uygulanmazken, belli haklardan da yoksun vazgeçilmesine hükmedildi. 

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın