Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...
İnternetin kullanımı yayıldıkça yeni mecra ve uzmanlık alanları çıktı. İnternette paylaşımlarından para kazanan yada meşhur olanlar fenomen haline gelince özel hayatları da gün yüzüne çıktı.

Kristal Meth – Shunk nedir? Vücutta meydana getirdiği korkunç zararlar

Esrardan 20 kat daha tehlikeli olan ve dehşet derecede bağımlılık etkisi meydana getiren Kristal Meth ve Shunk nedir? Daha çok Kuzey Kore’de meşhur olan fakat ülkemizde de iyiden iyiye görülmeye başlayan Kristal Meth ve Shunk uyuşturucu çeşitlerinin özellikleri nelerdir? İşte, vücutta meydana getirdiği korkunç zararları!

Kristal Meth – Shunk nedir? Vücutta meydana getirdiği korkunç zararlar

Türkiye’de gençleri pençesine alan ve acı bir ölümün eşiğine sürükleyen bonzainin yerini şimdi de metamfetamin yani ve Skunk uyuşturucu maddeleri almaya başladı. Esrardan 20 kat daha tehlikeli olan Kristal Meth ve ne yazık ki artık Türkiye’de de kullanılıyor. Avrupa’da yaygın kullanılan ve düşük fiyatla satılması nedeniyle ‘fakirin kokaini’ olarak adlandırılan uyuşturucu maddeleri Kristal Meth ve Shunk, birçok gencin ani ölümünü hazırlıyor. Uzmanlar bu uyuşturucunun bağışıklık sistemini hızla çökerterek gençlerin ölümüne sebep olduğunu vurguladı. Bonzaiyle gençlerin ölümüne sebep olan uyuşturucu tacirleri, son dönemde bonzaiden daha zararlı ve tehlikeli olan Kristal Meth (Metamfetamin) ve Skunk adlı maddeleri piyasaya sürüyor.

SKUNK NEDİR? 

‘Kokarca’ bitkisi olarak bilinen skunk, ağır ve kötü bir kokuya sahip. Skunk maddesi melez bir niteliğe sahip. Skunkın tohumu, esrarın hammaddesi hint kenevirinin laboratuvar ortamında başka uyuşturucularla hibritlenmesiyle geliştiriliyor. Uyuşturucu satıcıları, skunkı ‘kimyevi değil, organik’ diyerek kurbanlarına pazarlıyor.

KRİSTAL METH NEDİR?

Bonzai gibi sentetik içeriğe sahip olan Kristal Meth, uyarıcı ve halüsinasyon özelliğiyle ön plana çıkıyor. Birçok uyarıcı gibi kurbana 624 saat süren güçlü bir öfori (coşku) hissi veriyor. Bağımlılık yapan Kristal Meth, ani ölümlere neden oluyor.

Dişleri çürüten Kristal Meth, kullanıcıların bağışıklık sistemini de hızla çökertiyor. Avrupa’da yaygın kullanılan Kristal Meth, düşük fiyatla satılması nedeniyle ‘fakirin kokaini’ olarak adlandırılıyor. Kristal Meth genellikle zehir tacirlerinin Çekya’da kurdukları uyuşturucu laboratuvarlarında üretiliyor.

Özellikle kristal meth alarmına geçen Almanya, bu konuda Çekya makamlarına baskı yapıyor.

Türkiye’de en dikkat çeken Kristal Meth operasyonu Adana’da gerçekleşmişti. Adana polisi, geçen 15 Şubat’ta bir araçta tam 81 kilogram Kristal Meth ele geçirmişti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın