Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Hollanda’da, hem sosyal yardımlardan faydalanıp hem de Türkiye’de yatırımı olan 12 bin kişinin tespit edildiği iddia edildi. Hollanda’da sosyal yardım alan 12 bin Türk vatandaşı...
Uzun süredir tedavi gören HOTİAD Başkanı Hikmet Gürcüoğlu’nun kardeşi Koç sucuk sahiplerinden Fatih Gürcüoğlu hastalıkla mücadelesine yenik düşmüştü, geçtiğimiz günlerde hayata gözlerini yumdu...
Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğinden yapılan yazılı açıklamada, Boersma'nın yapılan yoğun görüşmeler sonrası durumuyla ilgili yeterince net olmadığı ve gazeteye verdiği bilgilerde 3 kez ihmalkar davranması...

Kristal Meth – Shunk nedir? Vücutta meydana getirdiği korkunç zararlar

Esrardan 20 kat daha tehlikeli olan ve dehşet derecede bağımlılık etkisi meydana getiren Kristal Meth ve Shunk nedir? Daha çok Kuzey Kore’de meşhur olan fakat ülkemizde de iyiden iyiye görülmeye başlayan Kristal Meth ve Shunk uyuşturucu çeşitlerinin özellikleri nelerdir? İşte, vücutta meydana getirdiği korkunç zararları!

Kristal Meth – Shunk nedir? Vücutta meydana getirdiği korkunç zararlar

’de gençleri pençesine alan ve acı bir ölümün eşiğine sürükleyen bonzainin yerini şimdi de metamfetamin yani ve Skunk uyuşturucu maddeleri almaya başladı. Esrardan 20 kat daha tehlikeli olan Kristal Meth ve ne yazık ki artık Türkiye’de de kullanılıyor. Avrupa’da yaygın kullanılan ve düşük fiyatla satılması nedeniyle ‘fakirin kokaini’ olarak adlandırılan uyuşturucu maddeleri Kristal Meth ve Shunk, birçok gencin ani ölümünü hazırlıyor. Uzmanlar bu uyuşturucunun bağışıklık sistemini hızla çökerterek gençlerin ölümüne sebep olduğunu vurguladı. Bonzaiyle gençlerin ölümüne sebep olan uyuşturucu tacirleri, son dönemde bonzaiden daha zararlı ve tehlikeli olan Kristal Meth (Metamfetamin) ve Skunk adlı maddeleri piyasaya sürüyor.

SKUNK NEDİR? 

‘Kokarca’ bitkisi olarak bilinen skunk, ağır ve kötü bir kokuya sahip. Skunk maddesi melez bir niteliğe sahip. Skunkın tohumu, esrarın hammaddesi hint kenevirinin laboratuvar ortamında başka uyuşturucularla hibritlenmesiyle geliştiriliyor. Uyuşturucu satıcıları, skunkı ‘kimyevi değil, organik’ diyerek kurbanlarına pazarlıyor.

KRİSTAL METH NEDİR?

Bonzai gibi sentetik içeriğe sahip olan Kristal Meth, uyarıcı ve halüsinasyon özelliğiyle ön plana çıkıyor. Birçok uyarıcı gibi kurbana 624 saat süren güçlü bir öfori (coşku) hissi veriyor. Bağımlılık yapan Kristal Meth, ani ölümlere neden oluyor.

Dişleri çürüten Kristal Meth, kullanıcıların bağışıklık sistemini de hızla çökertiyor. Avrupa’da yaygın kullanılan Kristal Meth, düşük fiyatla satılması nedeniyle ‘fakirin kokaini’ olarak adlandırılıyor. Kristal Meth genellikle zehir tacirlerinin Çekya’da kurdukları uyuşturucu laboratuvarlarında üretiliyor.

Özellikle kristal meth alarmına geçen Almanya, bu konuda Çekya makamlarına baskı yapıyor.

Türkiye’de en dikkat çeken Kristal Meth operasyonu Adana’da gerçekleşmişti. Adana polisi, geçen 15 Şubat’ta bir araçta tam 81 kilogram Kristal Meth ele geçirmişti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın