Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı cesur kalem Eşref Kerküklü, bir yıldır üzerinde çalıştığı “Ermeni Diasporası Dosyası” adını verdiği bir video paylaştı.
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı cesur kalem Eşref Kerküklü, bir yıldır üzerinde çalıştığı "Ermeni Diasporası Dosyası" adını verdiği bir video paylaştı...
T.C. Dışişleri Bakanlığına bağlı Avrupa Birliği heyeti Hollanda'yi ziyaret etti ve Hollanda Ticaret Odası Türkiye Masası yetkilisi Cor Bekker eşliğinde Türkiye'nin Avrupa Birliği ile ilgili...

KYK burs başvuru sonuçları…

KYK burs başvuru sonuçları için gözler Kredi Yurtlar Kurumu’na çevrildi. 15-21 Ekim tarihlerinde başvuruları alınan KYK burs ve kredi başvurularının sona ermesinin üzerinden 16 gün geçti. Peki KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman açıklanacak?

KYK burs başvuru sonuçları…

Binlerce üniversite öğrencisinı yakından ilgilendiren başvuruları meraklı bekleyiş sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından burs ücretlerini zam yapıldığı müjdesinin ardından başvurular 15-21 Ekim tarihinde e-devlet üzerinden alınmıştı. Başvuruların sona ermesinin ardından sonuçların açıklanacağı merak içinde beklenmeye başlandı. Peki KYK burs ve kredi ne zaman açıklanacak?

KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Üniversite öğrencilerinin başvuruda bulunduğu KYK burs sonuçları Kasım ayının ikinci haftasında açıklanması bekleniyor. KYK BURS MİKTARI NE KADAR? 2018-2019 eğitim-öğretim yılı için aylık burs-kredi miktarı,  Lisansta 500 TLYüksek Lisansta 1.000 TL*Doktorada 1.500  TL oldu. Burstan yararlanacak öğrenciler, Ön lisans öğrencileri, Lisans öğrencileri, İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez) ÖSYM sınav sonucunda ham puan bazında herhangi bir puan türünde ilk 100’e giren öğrenciler, Kurum Kuruluş Kanunu gereği, Yönetim Kurulu tarafından belirlenen, kıstaslara göre Amatör milli sporcu olan öğrenciler, burstan yararlanabilmektedir. Not: Bir öğrenci aynı anda, hem burs hem de öğrenim kredisi alamaz. Öğrenim Kredisinden Yararlanacak Öğrenciler; Ön lisans öğrencileri, Lisans öğrencileri, İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okullara dikey geçiş sınavı ile kayıt yaptıran öğrencilere (intibak sınıfında öğrenim kredisi verilmez),Yüksek lisans (Master ve Doktora) öğrencileri, öğrenim kredisinden yararlanabilirler.  Not: Bir öğrenci aynı anda, hem burs hem de öğrenim kredisi alamaz.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Access denied.