Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
MasterChef Türkiye yarışmasının renkli yüzü Murat Özdemir gündemde sıkça konuşuluyor. Hayatı oldukça merak edilen MasterChef Murat Özdemir'e dair bilgileri haberimizde derledik. İşte MasterChef Murat kimdir?...
MEB'in öğretmenler ve atama bekleyen öğretmen adayları için sunduğu MEBBİS sisteminde neler yapılabilir? Büyük ilgi gören ve kolaylık sağlayan MEBBİS sistemine giriş nasıl yapılır? İşte...
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dünyanın dört bir yerinde kutlamalar devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti Amsterdam Başkonsolosluğunun düzenlediği Cumhuriyet bayramı kutlaması yoğun ilgi görerek gerçekleşti.

KYK burs başvuru sonuçları…

KYK burs başvuru sonuçları için gözler Kredi Yurtlar Kurumu’na çevrildi. 15-21 Ekim tarihlerinde başvuruları alınan KYK burs ve kredi başvurularının sona ermesinin üzerinden 16 gün geçti. Peki KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman açıklanacak?

KYK burs başvuru sonuçları…

Binlerce üniversite öğrencisinı yakından ilgilendiren başvuruları meraklı bekleyiş sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından burs ücretlerini zam yapıldığı müjdesinin ardından başvurular 15-21 Ekim tarihinde e-devlet üzerinden alınmıştı. Başvuruların sona ermesinin ardından sonuçların açıklanacağı merak içinde beklenmeye başlandı. Peki burs ve kredi ne zaman açıklanacak?

KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Üniversite öğrencilerinin başvuruda bulunduğu KYK burs sonuçları Kasım ayının ikinci haftasında açıklanması bekleniyor. KYK BURS MİKTARI NE KADAR? 2018-2019 eğitim-öğretim yılı için aylık burs-kredi miktarı,  Lisansta 500 TLYüksek Lisansta 1.000 TL*Doktorada 1.500  TL oldu. Burstan yararlanacak öğrenciler, Ön lisans öğrencileri, Lisans öğrencileri, İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez) ÖSYM sınav sonucunda ham puan bazında herhangi bir puan türünde ilk 100’e giren öğrenciler, Kurum Kuruluş Kanunu gereği, Yönetim Kurulu tarafından belirlenen, kıstaslara göre Amatör milli sporcu olan öğrenciler, burstan yararlanabilmektedir. Not: Bir öğrenci aynı anda, hem burs hem de öğrenim kredisi alamaz. Öğrenim Kredisinden Yararlanacak Öğrenciler; Ön lisans öğrencileri, Lisans öğrencileri, İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okullara dikey geçiş sınavı ile kayıt yaptıran öğrencilere (intibak sınıfında öğrenim kredisi verilmez),Yüksek lisans (Master ve Doktora) öğrencileri, öğrenim kredisinden yararlanabilirler.  Not: Bir öğrenci aynı anda, hem burs hem de öğrenim kredisi alamaz.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın