Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
15 Temmuz Gazisi Mehmet Arif Arslan’dan FETÖ ile mücadele anlayışına isyan. Arslan gazetecilere verdiği açıklamada, “FETÖ ile gerektiği şekilde mücadele verilmese makam sahiplerinin eli şehitlerin...
Ordu Aybastı’da 34 yaşındaki Safiye B. dini nikahla birlikte yaşadığı 36 yaşındaki Muzaffer Önkol’u yatakta uyurken, tabancayla başından vurarak öldürdü. Olay, gece saatlerinde, ilçenin Esenli...
Hollanda Türkleri Konseyi Başkan yardımcısı Mustafa Cingöz, gündemle ilgili gazeteci Eşref Kerküklü'ye açıklamalarda bulundu.

Lavrov: İngiliz diplomatları sınır dışı edeceğiz

Lavrov Sputnik’e demecinde, Londra’nın 23 Rus diplomatı sınır dışı etme kararına karşılık olarak Moskova’nın da İngiliz diplomatları Rusya’dan sınır dışı etmeye hazır olup olmadığı sorusuna, “Mutlaka (hazırız)” yanıtını verdi.

Lavrov: İngiliz diplomatları sınır dışı edeceğiz

Lavrov Sputnik’e demecinde, Londra’nın 23 Rus diplomatı sınır dışı etme kararına karşılık olarak Moskova’nın da İngiliz diplomatları ’dan sınır dışı etmeye hazır olup olmadığı sorusuna, “Mutlaka (hazırız)” yanıtını verdi.

Rus Dışişleri Bakanı, bunun ne zaman gerçekleşeceğine ilişkin soruya da “Yakında” yanıtını verdi.

İngiliz Başbakan , ‘Noviçok’ isimli sinir gazı grubuna giren bir madde ile zehirlendiğini söylediği eski çifte ajan Skripal ve kızının başında gelenlerden doğrudan Moskova’yı sorumlu tutup bu yüzden Rusya’ya bir dizi yaptırım uygulayacaklarını açıklamıştı.

May’in dün Avam Kamarası’nda açıkladığı yaptırımlardan biri de 23 Rus diplomatın ’den sınır dışı edilecek olmasıydı.

Londra, Soğuk Savaş’tan, yani 30 yıldan beri bu kadar kalabalık bir grup Rus diplomatı sınır dışı etme kararı almamıştı.

‘KABUL EDİLEMEZ’

Diğer taraftan Lavrov katıldığı bir konferansta aldığı bir soru üzerineyse, İngiltere’ye verilecek karşılığın çok yakında olacağını belirtip “Size bunun sözünü veriyorum” ifadelerini kullandı.

Lavrov ayrıca, Londra’nın, zehirlenme olayında Rusya’nın parmağı olduğuna ilişkin iddialarını ‘kabul edilemez’ olarak tanımladı.

Rus Dışişleri Bakanı, Londra’nın bu olay karşısında takındığı tavrın, kısmen İngiliz hükümetinin Brexit süreci nedeniyle yaşadığı problemlerden kaynaklandığını da kaydetti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın