Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...
Sınır dışı edilen gazeteci terör bağlantılı. Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma kimdir? Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci...
Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma’nın sınır dışı edildiği bildirildi. Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci Johanna...

LikeFest İstanbul başladı

– Sosyal medya üzerinden ürün satanlar ile tüketicileri bir araya getiren LikeFest İstanbul, büyük ilgi gördü

LikeFest İstanbul başladı

İSTANBUL (AA) – Sosyal medya üzerinden e-ticaret yapan girişimcileri müşterileriyle bir araya getiren , başladı.

Sirkeci Tren Garı’nda düzenlenen ve 150 markadan ürünün yer aldığı etkinliğe İstanbullular, büyük ilgi gösterdi.

Sosyal medya üzerinden bakır ürünleri satışı yapan ve LikeFest’te stant açan Ayşe Parlak, bakırın tarihin ilk çağlarından itibaren kullanıldığını belirterek, “Oldukça sağlam olduğu için de kullanım ömrü de yok, evladiyeliktir. Standımızda her türlü mutfak eşyasının yanı sıra dekoratif ürünlere de yer veriyoruz. Bakırı gelenekselin dışına çıkararak modernize ettik ama geleneksel ürünleri de terk etmedik. Ürünlerimizin tamamına yakını el yapımı ve Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Gaziantep’teki zanaatkarlar tarafından özel siparişle üretiliyor.”diye konuştu.

– Hatay’a özgü lezzetler

Hatay’a özgü doğal ürünleri e-ticaret yoluyla satan Melike Algan da festivalde gördükleri ilgiden memnun olduklarını söyledi.

Eşinin Hataylı olduğunu belirten Algan, şunları söyledi:

“Hatay’a her gidiş gelişimde yöreye özgü ürünlerden getirip arkadaşlarıma da ikram ediyordum. Bir süre sonra çevremdekiler sipariş vermeye başladı ve ürünler valizime sığmayacak kadar arttı. Talep o kadar çok olunca ben de ‘acaba internet üzerinden satabilirmiyiz’ dedim. 1 yıldan fazla süredir bu işi yapıyorum. Ürünlerimizin arasında ev yapımı güneşte kurutulan, katkısız, küflenip bozulmayan salçalar, Hatay’ın meşhur kırma zeytini, zeytinyağı, sürk peyniri, defne, bıttım sabunu, nar ekşisi, yine Hatay’a özgü kömbe denilen özel bir kurabiye ile Hatay, Lübnan ve Ürdün’den getirdiğimiz zahter var.”

Algan, sattıkları ürünlerin tamamının organik olduğunu kaydetti.

– 100 yıllık aile yadigarı reçeteyle tarhana

Sakarya’ya özgü ürünleri internet üzerinden satışa sunan Kevser Aydoğdu ise “Tarhanamızı genetiğiyle oynanmamış atalık buğday, özel ekşi maya, bahçede yetiştirilmiş domates, manda yoğurdu ve 100 yıllık aile yadigarı reçetemizle yaptık. Tüm yapım aşamalarına annem refakat etti. Tarhananın yanı sıra meşhur Adapazarı kabağı, reçeller, özel soslar, ve atıştırmalıklarımız var. İlk gün çok güzel ilgi gördük. Bu ilgi devam ederse festival sonrası da sosyal medya üzerinden satışa devam edebiliriz.” dedi.

Social Cat tarafından “Tasarım Şehrin Kalbinde” sloganıyla üçüncüsü düzenlenen ve 24 Eylül’e kadar sürecek LikeFest İstanbul’da, konser ve söyleşi gibi etkinlikler de yer alacak.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın