Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Ankara destekli yerel bir televizyon kanalının yayın müdürü olduğu bilinen ve Irak Türkmen Cephesi (İTC) başkanı Erşat Salihi'nin kardeşi olan Türkeş Salihi'nin diplomasının 'sahte' olduğu...
İYİ Parti İstanbul Şehir Başkan Yardımcısı Avukat Osman Erusta, misyonundan istifa ettiğini duyurdu. Avukat Osman Erusta, istifasını sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurdu. “Gördüğüm gereksinim...
Daha Önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu ve dostları dün AK Parti’den istifa etti. Davutoğlu takımının AK Parti içinden hali hazırda 10 milletvekilinin yeni parti kurulması halinde...

Macaristan’dan Davet Mektubu

Macaristan’dan Davet Mektubu
HABERİN GALERİSİ Macaristan’dan Davet Mektubu

İstanbul Okmeydanı Darülaceze yerleşkesinde Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Hamza Cebeci, ”Geçtiğimi yıl Macaristan’ın Pécs şehrinden gelen Emekliler Derneği ( Nyugdíjasok Egyesülete ) ve Pécs Beş Kule Kamu Çıkarı Emekli Sendikası ( Pécsi Öttorony Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezet ) Başkanı Attila Somogyváry, temsilcileri ve siz Macaristan Fahri Konsolosu, iki dost ülke arasında var olan güçlü işbirliklerine katkı sağlayıp, köprüler kurulabilmek maksadı ile kurumumuzu ziyaret etmiştiniz. Kurumumuzun Macaristan ile tanışması sizin değerli katkınız ile Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Gábor Kiss, İstanbul Başkonsolosu Balázs Hendrich ve değerli eşleri Kornelia Klein hanımefendinin ziyareti ile başladı. Diliyorum ki bu azami iş birliğimiz güçlenerek devam etsin. Tecrübe paylaşımı ve ortak güzel işler yapmayı diliyorum. Macaristan Pécs şehrinden gelen bu nazik davet için çok teşekkür ediyorum. Bu güzel davete kurumumuzdan bir heyetle icabet etmek, iş birliğimizi geliştirmek isteriz” dedi.

Macaristan Fahri Konsolosu ve Türk Macar İş adamları Derneği (TÜMİŞAD) Başkanı , ” Size Macaristan Pécs şehrinden selam getirdim. Başkan Attila Somogyváry’nin selamı ve davetiyesini getirdim. Geçtiğimiz yıl geniş bir heyetle Darülaceze’yi ziyaret etmişlerdi. Buradaki hizmetlerinize büyük bir memnuniyetle izlediler ve hayran kalmışlardı. Macaristan’dan getirdiğim davetiyeyi size takdim ediyorum. İki kıymetli kurum arasında oluşacak iş birliklerine her türlü katkıyı vermeye hazırım. Tarihi kültür başkenti Pécs şehrinde ortak değerlerimiz Evliya Çelebi’nin de bahsetmiş olduğu, Gazi Kasım Paşa Cami, İdris Paşa Türbesi, Memi Paşa Hamamı, Yakovalı Hasan Paşa Cami, Ferhad Paşa camileri de mevcuttur” dedi.

Akabinde Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen Ziyareti

Ziyaret Üsküdar Belediye Başkanlık makamında gerçekleşti. Başkan Av. Hilmi Türkmen, ”Macaristan Pécs şehrinden gelen bu güzel davet için teşekkür ederim. Macaristan ile Üsküdar’ımız arasında güzel iş birlikleri oluşuyor. Kardeş şehrimiz Macaristan’ın güzel kenti Kaposvár’a iade-i ziyarette bulunmak isteriz. Macaristan yerel seçimleri Ekim 2019’da yapılacak. Yerel seçimler sonrasında kardeş şehrimiz Kaposvár’a, değerli dostum Belediye Başkanı Szita Károly’u ziyaret edip, iş birliğimizi geliştirmek amacıyla bir ziyaret düşünebiliriz” dedi.

Konsolos Osman Şahbaz, ” Kültür ve ekonomi diplomasini geliştirmek adına önemli hizmetler veriyorsunuz. İki ülke arasında ticari ve kültürel iş birliğimizi geliştirirken, ortak tarihe sahip, birbirini tamamlayan iki kardeş kentin hizmetleri takdire şayandır” dedi.

Sıcak ve samimi geçen görüşmelere Fahri Konsolos Osman Şahbaz ile oğlu Avukat Ömer Furkan Şahbaz’da katıldı. Ziyaretin

Ardından” Macar Generalleri Osmanlı Hizmetinde Guyon Richárd ve Kmety György” kitabını T.C. Darülaceze Başkanı Yüksek Mimar Hamza Cebeci ve Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen’e hediye etti, kitabın içeriği konusunda kendilerine detaylı bilgi verdi, akabinde makamdan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2019, 20:59

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Dr. Didem Şenocak dedi ki:

    Çok harikasınız. Tecrübe paylaşımı çok değerli.
    Başarılar dilerim.
    Dr.Didem Şenocak

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın