Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
31 Mart seçimleri sonrası Ekrem İmamoğlu’nun makamına astırdığı ve mazbatasının elinden alınmasıyla birlikte indirilen Atatürk tablosu ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Beylikdüzü Belediye Başkanı...
Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre 12 üniversitede yeni enstitü, fakülte ve yüksekokullar kuruldu. Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı enstitü, fakülte ve yüksekokulların kurulması, kapatılması ve...
AK Parti seçim sonrasında kulis bilgilerine göre görevden almalar, birkaç kişi ile son bulmayacak.

Mağarada Kıstırılan ve 9 Gündür İkna Edilmeye Çalışılan Teröristler Öldürüldü

Mağarada Kıstırılan ve 9 Gündür İkna Edilmeye Çalışılan Teröristler Öldürüldü

’de sıkıştırılan teröristlerin olduğu mağara, Türk Hava Kuvvetlerinin 2 savaş uçağı tarafından bombalandı. Operasyonun sonrasında teröristlerin hepsinin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

TERÖRİSTLERİN TAMAMI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Tunceli’de teröristlerin olduğu mağara, Türk Hava Kuvvetleri’nin 2 savaş uçağı tarafından bombalandı. 800- 900 metre uzunluğunda olduğu düşünülen mağarada, ile MLKP’nin sözde üst seviye idarecilerinin de içlerinde olduğu terörist grubun gizlendiği belirlenmiş, teröristleri teslim olmaları için çağrı gerçekleştirilmişti.

JETLER BOMBALADI

Tunceli’de teröristlerin olduğu mağara, Türk Hava Kuvvetlerinin 2 savaş uçağı tarafından bombalandı.

Yaklaşık 9 gün önce sıkıştırılan ve bu süre boyunca devamlı yapılan ‘Teslim ol’ çağrılarına kulak asmayan teröristlerin gepsinin yapılan operasyonla etkisiz hale getirildiği bildirildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Tunceli Valiliği, 9 gün önce mağarada belirlenen teröristlere dönük havadan ve karadan yapılan operasyonla teröristlerin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Tunceli Valiliğinden yayınlanan açıklamada, “Ovacık arazisinde İl Jandarma Komutanlığımız tarafından 13 Aralık 2018 tarihinde başlatılan ve 9 gündür süren operasyonda bir mağara içinde teröristler belirlenmişti. Mağara içinde olan teröristlere gerçekleştirilen bütün teslim ol çağrılarına ateşle cevap vermeleri ve teslim olmamalarının ardından bugün mağaraya karadan ve havadan gerçekleştirilen operasyonla mağara içinde yer alan bütün teröristler etkisiz hale getirildi. Bölgede operasyon sürmektedir” denildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın