Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...

Mahmut Erdem: PvdA çizgisinden saptı, DENK önemli bir parti

Mahmut Erdem: PvdA çizgisinden saptı, DENK önemli bir parti

Geçtiğimiz günlerde Hollanda İşçi Partisi () üyeliğinden istifa eden Yeni Vatan Radyosuna konuştu. Schiedam Meclis Üyesi Mahmut Erdem yaptığı konuşmada, “PvdA’dan on binlerce insan ve bu insanların büyük bir kısmı Hollanda’lıdır, görevinden ve üyeliğinden ayrıldı. Neden, çünkü PvdA ülke bazında çizgisinden, hedefinden ve amacından saptı,” dedi.

‘DENK PARTİSİ VAR OLACAKTIR’

Genç siyasetçi Mahmut Erdem konuşmasının devamında PVDA’dan ayrılan ve kurucu olan ve Selçuk Öztürk’ün Hollanda’daki her kesimin sesi olmaya çalıştıklarını ve kısmen başarılı olduklarını ifade eden Erdem,”Hollanda’da ihtiyaç duyulan bir partidi ve kuruldu. Sadece Türklerin ve Fasların değil her kesimin sesi olmaya çalıştılar ve kısmen başarılı oldular. Hollanda’da sol partilerinin, yavaş yavaş sağa doğru kaydığı bir Hollanda’da DENK gibi partiler ihtiyaçtır. Var olacaktır diye düşünüyorum,” şeklinde konuştu.

İşte eski PVDA’lı Mahmut Erdem’in Radyo Yeni Vatan’a verdiği o söyleşi:

MAHMUT ERDEM KİMDİR

Mahmut Erdem 1981 yılında Hollanda’da dünyaya geldi. doğduğu şehir Schiedam’da İnşaat mühendisliği okudu. İlk önce Teknik Okula başladı ve dört yıl içinde bitirdi. La Hey Yüksek Meslek okulunda () üç sene eğitim aldı.

Rotterdam’da Mimar ve Şehircilik () üzerine master eğitimi aldı ve 2006 yılında evlendi. 2010’a kadar çeşitli firmalarda mühendis/mimar olarak çalıştı. 2010’da kendi şirketini ’i kurdu. 12 yıl Sivil Toplum Kuruluşlarında gönüllü görev aldı.

Siyasete hayatına 2013 yılında Schiedam ilçesinde atıldı. Çevresi ile sık sık fikir alışverişinde bulundu, programlar organize etti ve aktif bir şekilde PvdA partisinde bulundu. 2014’te Hollanda’daki yerel seçimlere katıldı. Yüksek tercih oylarla Schiedam Belediye Meclis Üyesi seçildi. 2014’ün Mart ayında Schiedam meclis üyeliği yapıyor. 13 Ağustos 2017 yılında sosyal medya sayfasından paylaştığı basın açıklamasında, 6 yıl görev aldığı PVDA parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu. İkinci üniversite eğitimini geçtiğimiz ayda Temmuz 2017 yılında tamamladı. Mahmut Erdem, teknik lise inşaat bölümünde 70 kadar öğrenciye ders vererek inşaat mesleğini icra etmekte.

2018 yılında Hollanda’da gerçekleşecek yerel seçimler için DENK partisinden adaylığını ve DENK partisine üye olacağı Hollanda genelinde konuşuluyor.

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın