Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...

Maliye Bakanı Ağbal Mersin'de

Maliye Bakanı Ağbal Mersin'de

MERSİN (AA) – , “İnşallah hükümet olarak hem ’un, hem ’in büyümesi ve kalkınması için ne gerekiyorsa sonuna kadar yapacağız. Yatırımları daha da arttıracağız.” dedi.

Ağbal, Tarsus ilçesi Atatürk Bulvarı’nda kendisini karşılayan çok sayıda vatandaşla tek tek selamlaştı.

Vatandaşlarla sohbet edip zaman zaman fotoğraf çektiren , daha sonra bulvardaki bakkal, manav, kasap, berber, mobilyacı, konfeksiyoncu gibi dükkanlara girerek esnafla görüştü.

Vatandaşlardan 16 Nisan’daki halk oylamasında kendilerine destek vermesini isteyen Ağbal, girdiği bir kasapta, 40 lira olduğunu öğrendiği et fiyatını yüksek buldu ve 35 liradan satılması gerektiğini belirtti.

Esnafın sorunlarını ve taleplerini de dinleyen Bakan Ağbal, daha sonra bir berber dükkanında gazetecilere yaptığı açıklamada, Tarsus insanının enerjik olduğunu söyledi.

Burada güzel bir şehirleşme ve sanayileşme potansiyeli olduğunu ifade eden Ağbal, şunları kaydetti:

“Mersinliler ticareti çok iyi biliyor. Mersin’in ufku çok geniş. Ufku Türkiye sınırlarını aşmış, gerçekten Türkiye’nin dünyaya açılan noktası. Müthiş bir enerji var. İnşallah hükümet olarak hem Tarsus’un, hem Mersin’in büyümesi ve kalkınması için ne gerekiyorsa sonuna kadar yapacağız. Yatırımları daha da arttıracağız.”

Daha sonra ziyaretlerine devam eden Naci Ağbal, sigara içerken gördüğü bazı vatandaşlara bu kötü alışkanlıklarını bırakmaları yönünde de öneride bulundu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın