Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Bu akşam Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu arasında yapılacak programı saat 21.00’de birçok televizyon kanalı ortak yayınlayacak. Peki Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu yayını online internetten...
Sosyal medyada çektiği videolar ile tanınan Tuğrul Selmanoğlu isimli bir katılımcı, Mustafa Kemal Atatürk’ün “mülteci” olduğunu öne sürdüğü video tepki topladı. Videoda yer alan bir diğer...
Gazeteci Eşref Kerküklü çok tartışılan büyük bir dosyayı açtı. Irak Türkmenleri arasında büyük bir tartışma başlatı. Kerküklü, Irak Türkmen Cephesi önceki dönem Telafer milletvekili Nebil...

Meral Akşener grupta konuştu flaş açıklamalar

Meral Akşener grupta konuştu flaş açıklamalar

İYİ Parti Genel Başkanı partisinin grup buluşmasında söylemelerde bulundu.

Akşener grup buluşmasında ekonomik büyümelere değindi ve hükümete sert tenkitlerde bulundu. Geçen hafta evinin önünde yaşanan hadiselerle alakalı konuşan Akşener ”Yaşadığımız onca şeye karşın artık beteri olmaz diyorduk ama Sayın Bahçeli yaptı yapacağını. Türk politikasına kara bir kir çaldı. Ne Türkiye ne de Türk Milliyetçiliği için bir gelecek vadetmediğini sarihçe ortaya koydu” dedi. Akşener’in söylemesinden satırbaşları:

ALLAHIN LANET PKK’NIN ÜZERİNE OLSUN: Bu topraklarda her şehit babasının dilinden iki kelime düşer; O da vatan sağolsun. Herkes peşini vazgeçse dahi bu davayı kıyamete kadar sürdüreceğiz. Allah’ın laneti PKK’nın üzerine olsun. Askerimize, korucumuza güvenlik eforlarımıza selam olsun. İdam Meclis’ten kazançsa onaylarım diyen ’a sesleniyorum, adım atmıyorsun ama söz atıyorsun. Ulusu aldatmaktan bırak. İktidarın ufak ortağı bir bağışlama öneriyi söyledi. İktidar devlete karşı kabahatler bağışlanabilir diyor. Bağışlama mevzusunda iktidarın duruşunu henüz kavrayamadık. Bazı şahısları güvence altına mı alacaklar? ’nün kodamanlarını mı salacaklar, açılım sürecindekileri mi salacaklar bilinmeyen.

BAHÇELİ YAPTI YAPACAĞINI: Geçtiğimiz hafta konutumun önüne kadar uzanan vakaya değinmek istiyorum. Yaşadığımız onca şeye karşın artık beteri olmaz diyorduk ama Sayın Bahçeli yaptı yapacağını. Türk politikasına kara bir kir çaldı. Ne Türkiye ne de Türk Milliyetçiliği için bir gelecek vadetmediğini sarihçe ortaya koydu.

KURULTAYDA ÖNÜME ÇIKACAK CESARETİN YOK: Sayın Bahçeli, sen, Cumhuriyetin kurucu isteminin, Türk milliyetçiliğinin sancağını düşürdün. Sen onu, saray kapısına serecektin ki, biz razı olmadık. Milliyetçilik saray bahçelerinde kök salmaz. Kurultayda önüme çıkacak cesaretin yok. Kendi delegenin karşısına çıkacak cesaretin yok. İstanbul’dan aday çıkaracak cesaretin yok. Halka sövenler iktidardan aldığı milyarlık ihaleler alanlar hayasızca caddede dolaşıyor. Kapalı kapılar arkasında Erdoğan dahi davranış koyuyor ama senden ses yok.

DOLAR 1 TL İKEN VERYANSIN EDİYORDUN: Dolar 1 TL iken veryansın ediyordun. Dolar 6 TL olmuş şimdi mi susuyorsun. Ben seninle daha fazla müddet kaybedecek değilim. Sanmaki söyleyecek laf bitti. Sanma ki bu yiğit vicdanlar seni bağışladı ama memleketin daha büyük meseleleri var sen geç köşene otur biz memleket sorunlarından bahsedelim.

ERDOĞAN DAMAT BERAT VE BAHÇELİ’Yİ ORTADA VAZGEÇTİ: “Türk Silahlı Kuvvetlerine kurulan tuzaktaki kozmik oda vakasında, savcılığı Sayın Erdoğan üstlenmişti. Bu ikinci kozmik oda hadisesinin savcılığını ise, Sayın Bahçeli üstlendi. Damat Berat’ın artta durdu, göğsünü McKinsey’e siper etti ancak kayın peder ikisini de ortada vazgeçti. Damat Bey’in şifası yok ama sözü çok. McKinsey’e karşı çıkmak, ya cahil, ya hıyanettir” dedi. Şimdi konuta gittiğinde kayın babanla konuş, aranızda uyuşun. Ama öğren ki, İYİ Parti, vatanperverlerin yuvasıdır. Biz, hıyanet nedir öğrenmeyiz. Cahili ise 15 günde çöken programında ara.

HALKA ‘SABIR’ DİYEMEZSİN: Senenin bitmesine daha üç ay var. TÜFE yüzde 24,5’i, ÜFE yüzde 46’yı buldu. Sayın Erdoğan, seni belediye zabıtasına mı şikâyet edelim? Elektriğe, doğalgaza her ay zam yapıyorsun. Üstelik emrindeki Anadolu Ajansı’na bu zamları haber yaptırmayarak ulusun usuyla alay ediyorsun.

4 ŞAHSİYET AİLENİN ELEKTRİK FATURASI 250 TL: 4 şahsiyet bir ailenin elektrik faturası 250 TL. Tam haber ajanslarına tam gazetelere el koysan da reeli halktan gizleyemezsin. Ulus olanı biteni çarşıda pazarda görüyor. Her şeyin yoluna girmesini, biz senden daha çok istiyoruz. Zira bizim, “Krizi fırsata çevirecek” yandaş zenginlerimiz yok. Biz ulusuz. Ve olan bize oluyor. Sen dünyalığını yakaladın. Top atsak yıkılmazsın.Bize ‘sabır’ diyorsun ama, sen lüksten, ihtişamdan bırakmıyorsun. Süper lüks uçaklarla ilgileniyorsun. Sarayın günlük tüketmesi 2 trilyonu buluyor. Şunu bir kenara yaz; Sen, bulgur pilavı ve ayranla kanaat etmedikçe, halka “sabır” diyemezsin.

BU KAFADA GİDERSENİZ ÜLKEYİ DALDIRIRSINIZ: İYİ Parti olarak uyardık, ‘bu kafayla giderseniz ülkeyi daldırırsınız’ dedik. “Liderler toplansın ve bu sorunu çevrelice konuşalım, çıkış yolu bulalım” dedik. Oralı olan yok. Önerilerimizi çözüm tekliflerimizi halkla hisseleştik, “Alın uygulayın” dedik. Oralı olan yok.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın