Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Teröre destek verdikleri gerekçesiyle görevlerinden alınan Diyarbakır, Mardin ve Büyükşehir Belediye Başkanlarına sahip çıkan terör sevdalısı Avrupa Birliği Türkiye Raportörü Kati Piri’den sakandal açıklama geldi....
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nun terör bağlantılı belediye başkanlarının görevden alınması sonrası yaptıkları açıklamalara tepki gösterdi. Ünal, Gül...
Doğu Perinçek, HDP’li üç belediyeye kayyum atanmasının ardından sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan açıklamalarda bulundu. Perinçek, HDP’li belediyelere operasyonla ilgili yaptığı açıklamada “HDP’ye belediye, Mehmetçiğe kurşundur. HDP...

MERAL AKŞENER KİMDİR

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında Ülkücülerin görüşleri.dile getirdi.Meral Akşener’e FETÖ damgası vuran ülkücüler bakın Akşener için neler yazdılar.Daha önce Ülkücülükle bir alakası olmayan Meral Akşener neden damdan düşer gibi MHP’nin başına geçmek istedi ve MHP’yi ikiye böldü.

MERAL AKŞENER KİMDİR

İyi Parti Genel Başkanı hakkında Ülkücülerin görüşleri.dile getirdi.’e FETÖ damgası vuran ülkücüler bakın Akşener için neler yazdılar.Daha önce Ülkücülükle bir alakası olmayan neden damdan düşer gibi MHP’nin başına geçmek istedi ve MHP’yi ikiye böldü.

 1. Meral Akşener Selanik kökenli bir ailenin kızıdır. Ailesi 1923’deki mübadeleyle Kocaeliye geldiği söyleniyor. Akşener Selanik göçmenidir.

 2. Meral Akşener DYP kadın kolları başkanı olduğu 1995’e kadar siyasetle hiç ilgilenmez, tamamen apolitiktir. İşinde gücünde biridir.

 3. Meral Akşener’in öyle söylendiği gibi ülkücülükle hiç bir alakası yoktur, MHP’den vekil olduğu tarihe kadar ülkücülükle hiç ilgisi yoktur

 4. Ülkücülük bir kenara, severek ve hatta ailesinin karşı çıkmasına rağmen evlendiği kocası ODTÜ’lü hızlı bir maocudur, aşırı solcu.

 5. 80 öncesi üniversite ögrencisi olmasına rağmen, bırakın ülkü ocaklarında faaliyet göstermeyi o dönem siyasetle bile ilgilenmemiştir.

 6. Meral Akşener binlerce ülkücünün şehit olduğu ya da hapiste işkence gördüğü 1974-86 arası çok rahat bir yaşam sürmüştür, çilesiz, cefasız

 7. İlk önce üniversiteyi rahat bitirmiş, sonra, hem de en sıkıntılı dönemde 79-82 arası ögretmen olmuş, daha sonra da üniversiteye girmiştir.

 8. Bu dönemde Muhsin başkan gibi ülkücüler ne mi yapıyordu? Aylarca işkence hanelerde, yıllarca hücrelerde kalıp olmadık eziyetler görüyordu.

 9. Bir odak Akşener’i paraşutle siyasete indirir, hem de çok kritik bir noktaya indirir. Akşener ilk önce DYP kadın kolları başkanı olur.

10.Kendisini partiye davet eden Çiller gibi onu da sihirli bir el çok kısa süre içinde yükseltir. Akşener, bir sene sonra içişleri bakanı olur.

11.Akşener’in Mehmet Ağarın yerine içişleri bakanı olması için bizzat Fetullah Gülen devreye girer, onu bakan yapar.

 1. 28 şubata giden yolda önemli bir safha olan susurluk kumpasının kurulması ve Ağar’ın görevden alınmasında da fetö çok etkin rol oynar.

 2. Akşener kendisini bakan yapan yapının fetö olduğunu çok iyi biliyordu, bunun için makamını borçlu olduğu bu yapıya açıkca teşekkür etti.

 3. Meral Akşener ile o dönem fetönün emniyet imamı olan Kemalettin Özdemir arasındaki bağ bu dönemde iyice güçlenir, artar.

 4. Fetö devletteki en büyük ve en güçlü yapılanmasını Meral Akşener’in içişleri bakanlığı döneminde yapar ve devlete tamamen sızar.

 5. Bu dönemde, yani Meral Akşener’in bakanlığı döneminde, emniyet özellikle de istihbarat dairesi tamamen fetönün eline geçer.

 6. Bu dönemde, Meral Akşener değil de asıl Kemallettin Özdemir’in gerçek içişleri bakanı olduğu söylenir. Özdemir’in tüm adamları atanır.

 7. Fetö’nün tam da bu dönem Akşener’in yanına o dönem komiser olan malum kişiyi koyduğu ve onun üzerinden Akşener’i yönlendirdiği söylenir.

 8. Söz konusu malum kişinin şimdiye kadar Akşener’in yanında durup onu danışmanlık adı altında yönlendirdiği söylenir.

 9. Malum kişi Akşener’e 15 temmuz darbesini tarihi, parolası ve en ince ayrıntısıyla haber verir. Akşener Yurtta sulh tabirini boşuna kullanmaz.

 10. Akşener-Aydın Doğan yakınlaşması da 1995’den sonra hızlanır. Gerci Akşener-Hürriyet ilişkisini Simavilere kadar götürenler de var.

Meral Akşener’in hukuk danışmanlarından Avukat Nuri Polat, FETÖ operasyonu kapsamında gözaltına alındı…

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Ömer Faruk kaynar dedi ki:

  Sahi yahu bahçeli ve şürekası mecliste fetö ve 15 temmuz araştırılsın diye önerge verdiğinde akşener ve iyi partinin oyları ile reddedilmiştir…

 2. Ömer Faruk kaynar dedi ki:

  Sahi yahu bahçeli ve şürekası mecliste fetö ve 15 temmuz araştırılsın diyerek önerge verdiğinde akşener ve iyi partinin oyları ile reddedilmiştir…

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın