Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...
Sınır dışı edilen gazeteci terör bağlantılı. Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma kimdir? Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci...
Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma’nın sınır dışı edildiği bildirildi. Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci Johanna...

Mertcan Karagöz kimdir? Neden öldürüldü?

İSTANBUL Bahçelievler’de 15 yaşındaki lise talebesi Mert Can Karagöz caddede yürüdüğü sırada kimliği bilinmeyen birey ya da şahıslarca pompalı tüfekle hamleye uğradı. Sırtından ve ensesinden yaralanan talebe kaldırıldığı sağlık kurumunda yaşamını kaybetti.

Mertcan Karagöz kimdir? Neden öldürüldü?

Bahçelievler’de 15 yaşındaki lise talebesi Mert Can caddede yürüdüğü sırada kimliği bilinmeyen birey ya da şahıslarca pompalı tüfekle hamleye uğradı. Sırtından ve ensesinden yaralanan talebe kaldırıldığı sağlık kurumunda yaşamını kaybetti.

Hadise 16.00 sıralarında Siyavuşpaşa Semti Mine Sokak’ta alana geldi. İddiaya göre lise talebesi Mert Can Karagöz caddede yürüdüğü sırada arttan gelen birey ya da bireylerin hamlesine uğradı. Pompalı tüfekle açılan ateş neticeyi Mert Can Karagöz’ün sırtına ve ensesine 3 kurşun isabet etti. Saldırganlar hadise yerinden kaçarken, çocuk kanlar içinde yere yığıldı.

Etraftakilerin ihbarı üzerine hadise yerine sıhhat ve polis ekipleri sevk edildi. Şanssız çocuk ambulansla özel bir sağlık kurumuna kaldırıldı. Mert Can Karagöz sağlık kurumundaki tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı.

KAMERA GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Vakanın ardından yaşanan korku anlarının güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, Mert Can Karagöz dostlarıyla yolda yürüdüğü sırada saldırgan arttan pompalı tüfekle ateş ettiği, sonrasında yanına gelerek 2 el daha ateş edip hadise yerinden böldüğü görülüyor.

ZANLI YAKALANDI

Vakanın ardından çalışma başlatan polis ekipleri Mert Can Karagöz’ü öldüren zanlıyı tutarak nezaretine aldı.

VURAN ÇOCUK SİLAHI OMUZUNA TAKARAK KAÇTI”

Silah seslerini dinleyerek, caddeye çıktığını belirten Aydın Akdağ adlı bir görgü şahidi hadiseyi şöyle anlattı:

“Silah seslerini dinleyince dışarıya koştum. Çocuk yerde uyuyordu. İlk müdahaleyi yaptım. Daha sonra ambulans geldi. Vuran çocuk silahı omuzuna takarak, kaçtı. Vuran da onun yaşlarındaydı. 3 el ateş ettiler. Sırtından ve ensesinden vurdular.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın