Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Türkiye tarafından “terör örgütleriyle bağlantısı bulunduğu” gerekçesiyle Ocak ayında sınır dışı edilen Hollandalı gazeteci Ans Boersma’nın Suriye kökenli cihatçı sevgilisinin, Hollanda Gizli Servisi (AIVD) için...
31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na açık destek veren PKK, yenilenmesi kararı çıkan İstanbul seçimlerinde İmamoğlu’na tam destek verdiklerini...
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK toplantısı ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çelik, kendisine yöneltilen “MİT Başkanı Esad ile görüştü mü?” sorusunu ise...

MHP’nin İstanbul adayı kim olacak?

Ankara’dan Melih Gökçek’i aday göstereceği iddia edilen MHP’nin İstanbul için de bomba bir isim düşündüğü ortaya çıktı.

MHP’nin İstanbul adayı kim olacak?

Mart 2019’da yapılması planlanan yerel seçimlerde ile ittifak yapmayacağını açıklayan ’den, bomba haberler gelmeye devam ediyor. Dün Ankara için ’i düşündükleri iddia edilmişti.

Gökçek, AK Parti oylarını böler

Gökçek’in bu konuda kararın belli olmadığı belirtilirken, “bir konsensus olması halinde MHP‘den aday olmayı düşündüğü” ileri sürüldü. Öte yandan Gökçek’in MHP’den aday olması Ankara’da AK Parti oylarını bölebileceği de kulislerde konuşuluyor.

MHP her ilde kazanma hesapları yapıyor

Özellikle Ankara’da Melih Gökçek’in büyük bir seçmen kitlesinin olduğu, MHP’nin her ilde kazanma hesapları yaptığı iddia edildi.

Güvenilir isimleri aday yapacak

Bu kapsamda 1398 belediye başkan adayını belirlemeye başlayan MHP, ‘halk nezdinde sevilen, güvenilir, halka hizmet etmiş’ isimlere öncelik veriyor.

Hedef, kazanmasa bile çok oy almak

İstanbul dahil her yerde aday gösterme kararı alan MHP yönetimi, her ilde seçimi kazanmayı, ‘kazanamasa da en çok oyu almayı’ hedefliyor.

Neden Gökçek?

Gökçek isminin de bu anlayıştan yola çıktığı düşünülüyor. Öte yandan Gökçek’in MHP’nin baştan beri aklında olan bir isim olduğu, bu doğrultuda değerlendirmeye alındığı belirtildi.

İstanbul için de bomba bir isim düşünülüyor

MHP yönetiminin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de ‘Gökçek gibi sürpriz bir isim üzerinde müzakere yaptığı’ öğrenildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın