Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...

Milli haltercilerin gözü Avrupa Şampiyonası'nda

Milli haltercilerin gözü Avrupa Şampiyonası'nda

ANKARA (AA) – ’na katılacak Kadın Milli Takımı, hazırlıklarını Ankara Eryaman’daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde (TOHM) sürdürüyor.

’ın kentinde 1-9 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek şampiyonaya teknik direktör yönetiminde hazırlanan 8 milli sporcu, çalışmalarını 30 Mart Perşembe günü tamamlayacak.

Şampiyonaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Mustafa Doğan, asıl amaçlarının takım halinde dereceye girmek olduğunu söyledi.

Mevcut takımın 2020 Tokyo Olimpiyatları için hazırlandığını belirten Doğan, “Bu kadronun içine yıldız sporcular da katılacak. Hakkını vermek istiyoruz.” dedi.

Takımın geçen seneden daha iyi olduğunu vurgulayan Doğan, “Sekiz sporcu ile katılacağımız şampiyonada en az 3-4 madalya bekliyoruz. Geçen seneden daha iyi olacağız. Madalyalar altın veya gümüş olabilir. Asıl amacımız ise takım halinde ilk 3 içinde yer almak. Elimizdeki veriler bu hedefleri bize gösteriyor.” diye konuştu.

Avrupa Halter Şampiyonası’nda mücadele edecek milli takımda yer alan sporcular ve sıkletleri şöyle:

48 kilo: Şaziye Erdoğan ve Gamze Karakol

53 kilo: Bediha Tunadağı

58 kilo: Sümeyye Kentli ve Ayşegül Çakın

75 kilo: Rabia Kaya

90 kilo: Ayşe Seven

+90 kilo: Melike Günal

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın