Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
IĞDIR’da Türkiye siyasetinde iki uç nokta olarak bilinen MHP HDP partileri arasında gerçekleşen bu ziyaret dikkat çekti. MHP’li Karakoyunlu İlçe Belediye Başkanı Bayram Ballı, HDP’li...
2014 yılında Büyük Birlik Partisi’ni bırakarak AK Parti’ye geçen Hasan Hüseyin Bozok Ak Parti’den istifa ettiğini açıkladı! Eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Yenimahalle İlçe Başkanı,...
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Cidde’ye yaptığı ziyarette yaptığı açıklamada, Suudi Aramco tesislerine yapılan saldırının, Yemen’deki Husi isyancılarının değil, İran’ın sorumlu olduğu bir savaş eylemi olduğunu...

MİT ve Emniyet’ten son dakika! FETÖ’nün sözde Türkiye sorumlusu yakalandı

MİT ve Emniyet’ten son dakika! FETÖ’nün sözde Türkiye sorumlusu yakalandı
Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Emniyet’in ortak operasyonuyla terör örgütü ’nün sözde Türkiye sorumlusu eşi ve kızıyla birlikte gözaltına alındı. Gözaltına alanın M.Y.’nin Mustafa Yeşil olabileceği söyleniyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) İstanbul Bölge Başkanlığınca, ’nün deşifre edilmesine yönelik yürütülen koordineli çalışmalar kapsamında, dün Kartal’da “gaybubet evi” olarak adlandırılan örgüte ait hücre evine operasyon düzenlendi.

Operasyonda, örgütün sözde Türkiye imamı M.Y. ile ByLock’tan aranması bulunan eşi G.Y. ve örgüt üyeleriyle irtibat kuran kızı B.Y. gözaltına alındı.

YAKALANAN M.Y. MUSTAFA YEŞİL Mİ? Yakalanan kişinin FETÖ yapılanması Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın başkanı Mustafa Yeşil olabileceği söyleniyor. Yeşil’in dün yakalanan Reşat Nazmi Oral’ın ifadeleri doğrultusunda ele geçirildiği iddia ediliyor. 

Evden dolar ve eurolar çıktı

Adreste yapılan aramalarda, 6 bin 800 lira, 2 bin 800 dolar, 15 bin 980 avro ile çok sayıda dijital malzeme ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Dün de şoförü yakalanmıştı

FETÖ’nün mahrem yapılanmasının önemli isimlerinden Reşat Nazmi Oral ise dün Ankara Emniyet Müdürlüğü ve MİT tarafından yürütülen ortak operasyonla yakalanmıştı. 

Türkiye’yi 5 bölgeye ayırmışlar
FETO/PDY Silahlı Terör Örgütünün Türkiye’yi yönetimsel olarak sözde 5 ayrı bölgeye ayırdığı belirtildi.

Buna göre, Gaziantep merkezli Güneydoğu Anadolu Bölgesi; Erzurum merkezli Doğu Anadolu Bölgesi, İzmir merkezli Ege Bölgesi, Ankara merkezli İç Anadolu Bölgesi ve İstanbul merkezli Marmara Bölgesinin bulunduğu belirtildi. Sözde Marmara Bölgesi’nde 2014 yılı sonrasında üst düzey yöneticilik yaptığı belirtilen M.Y.’nin “Türkiye İmamı” olduğunun değerlendirildiği belirtildi.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın