Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi kabul etti.
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...

Muharrem Sarıkaya kesin deyip AK Parti’nin Ankara adayını açıkladı

Muharrem Sarıkaya kesin deyip AK Parti’nin Ankara adayını açıkladı

Habertürk yazarı , AK Parti Mahallî İdarelerden Mesul Genel Başkan Yardımcısı ’nin adaylığının netleşmek üzere olduğunu öne sürdü.

Muharrem Sarıkaya, “Aday olmanın ağırlığı” başlığıyla yayımlanan yazısında Mart 2019’da yapılacak mahallî tercihlerle alakalı olarak kulis yazdı.AK Parti kulisinde konuşulanlara göre Kayseri milletvekili, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin Ankara Megakent adaylığı netleşmiş gibi” diyen Sarıkaya, şöyle devam etti:Eş gidişat Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım için de geçerli. Ekonomi gazetecisi diliyle söylersem, AK Parti’de Yıldırım’ın adaylığı satın alınmış.

AK PARTİ İZMİR’DE SÜLEYMAN SOYLU’YU MU ADAY GÖSTERECEK: Sarıkaya, İzmir için AK Parti’de iki adın öne çıktığını söyledi. “İlki İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, değişiği de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu” diyen Sarıkaya, şunları kaydoldu: Soylu’nun yakın etrafına, “Daha yapacak çok işimiz var, işimize bakalım” dediği öğreniliyor. Özgener’in ise Ticaret Odası Başkanlığı’nda başlattığı projeleri tamamlama kararlılığını kesintisiz dile getirdiğine işaret ediliyor. Dikkat sürükleyen, muhalefet gibi iktidar partisinde de megakent adaylıkları için ismi geçen rakamının az olması.

VEKİLLERLE BAŞKANLAR TERS DÜŞMÜŞ: AK Parti’de sebebi mevzusunda ileri sürülen bahanelerden biri, daha önceki megakent belediye veya şehir başkanlarının ağırlıklı kısmının bu yarıyıl milletvekili olması. Misalin Samsun’un da arasında bulunduğu bazı şehirlerde milletvekilleriyle belediye başkanları ters düşmüş. İstanbul, Ankara, Bursa, Balıkesir’in de arasında bulunan şehirlerde megakent belediye başkanlarının vazifeden alınmış olması da bu makamlara teveccühü eksiltmiş.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın