Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...
İnternetin kullanımı yayıldıkça yeni mecra ve uzmanlık alanları çıktı. İnternette paylaşımlarından para kazanan yada meşhur olanlar fenomen haline gelince özel hayatları da gün yüzüne çıktı.
Burcu Biricik kimdir kaç yaşında nereli Burcu Biricik dizileri nelerdir merak ediliyor. Burcu Biricik Penti reklam yüzü oldu. Magazin dünyasının sık konuşulan ismi Burcu Biricik...

MÜHÜRLÜ CÜMLELER

Akşam olmak üzereydi. Kapı aralandı, bu sefer biraz çekimser ama samimiyetinden taviz vermeyen tebessümü ile selamladı, adımladı ve sandalyeye oturdu, çayı geldi ardısıra. Birkaç saat yürüyüşün ardında yorgunluk çökmüştü, çayını yudumlarken odayı seyre daldı.

Züleyha Tuna

Züleyha Tuna

Sıradaki çaylar hunharca harcanmış duygulara gelsin.

Akşam olmak üzereydi. Kapı aralandı, bu sefer biraz çekimser ama samimiyetinden taviz vermeyen tebessümü ile selamladı, adımladı ve sandalyeye oturdu, çayı geldi ardısıra. Birkaç saat yürüyüşün ardında yorgunluk çökmüştü, çayını yudumlarken odayı seyre daldı.

Gecenin huzuru işlemiş duvarlara. İlk bardakta ki çay kekremsiydi içemedi ,akadaşının hatırını gözetereküzüldü bardakta yarım kalan çaya,. Belki ağzının tadı yoktu ne bileyim ama geçti, hasbihalin sonunu yedi sekiz bardak sonlandırdı buda ayrı.

Omuzunu yasladı duvara önce içi titredi sonra omuzu. Duvar soğuktu, mühürlü cümleler hali arz için çırpınıyordu zihninde, omuzu ve başı duvarda,not kağıdına aklından geçen o cümleleri yazmak için masaya göz gezdirdi istifini bozmadan.Pek dağınıktı masa,kendi çekmecelerini hatırladı.Mecal yoktu demek ki toparlamaya. Defterler,kalemler, masanın üzerini bir örtü gibi kaplamış,, masanın köşesinde limon kolonyası derken buldu not kağıdını, eline aldı, masanın ortasına koydu tam kaleme eli uzanırken titredi eli, kalp atışı hızlandı yazmaya cesaret edemedi o an vazgeçti.

Korku mu bu cümlelerden yana? yok yok heyecan sardı birden oda o kadar sessizdi ki bu sessizliği ne duvarın soğukluğu ne de bilgisayarda çalan gönül dağı bozmaya yetmiyordu ama o an yaşadığı heyecan birkaç saniyede bozmuştu o sükutu his halini.

Arkadaşı taze çaylarla odaya girdi.Not kağıdı masanın ortasında kaldığı gibi çayın hatırına da başka zamana kaldı o mühürlü cümleler.Sükutun verdiği hazzı o günde hissetti tadı damakta mübarek.Duvarın ayazında yankılanmıştı o sessizlik, gecenin matem ruhu sarmıştı odanın dört köşesini.

Gece demini gösterirken son çay bardağı bitmek üzereydi, kalkmak istemiyordu, gündüzün sıcağı işlemiş olsa gerek gücü kesilmiş tansiyonuda hayli düşmüştü artık.

Arkadaşının ofisine gelmeden evvel içindeki heyecana yenik düşüp erken çıkmıştı bugün dışarı. Bir simitçide kahvaltı yapmış, vakit geçirmek için şehrin sokaklarında adımlamış güneşin sıcağına dayanamayıp atmıştı kendini bir parkın bankına. Elinde ki kitap sahifeleri ile hemhal olmuş yine Sabahattin Ali’yi yoldaş etmişti kendine. O kadar iş yoğunlu , hayat sorumlulukları arasında kitaplarına zaman ayırmayı ihmal etmiyordu.

Arabasını evin garajında bırakmıştı. Sabahın ilk ışıkları ile gönlüne düşen bu heyecanı atması gerekti buna tek ilaç da hoyratça yürümekti,tabi usuldan yaşlanan bünyesi bunu kaldıramamıştı.

Masada Kurban bayramından kalan şekerler vardı bir iki attı ağzına geldi kendine.Bu gece evine arkadaşı bırakacaktı arabasıyla.

Ofisden çıktılar, gecenin ayazı çökmüştü ağustos bitimi erken gelmişti sonbahar.Bugün parkta kitabını okurken dökülen kuru yaprakların , rüzgar esintisi ile oluşan hışırtısından irkilmiş şöyle bir bakmıştı parka etraflıca bu yıl sonbahar Eylülden evvel gelmişe benziyor diye iç geçirmişti.

Mevsimler geçiyordu,Bayramlar hatırlanmama adına koşar adım gelmiş geçmişti.

İki arkadaş arabaya bindi, çorbacıya doğru yol aldılar, evet evet çorbacıya yanlış okumadınız. Bazı ihtiyar adamların ruhları genç oluyor. Acılara inat…

Saat dördü gösterirken başını yastığa koydu düşündü yazmaya hacet yoktu mühürlü cümleleri,yarına bırakmak en iyisiydi mecali de yoktu zaten.

Tadı damakta sükutu sohbetleri kendi haline bırakmak gerek bazen, her haleti ruhiyyeyi yazmaya cümleler yetmez. Lüzumuda yok zaten.Dost değil mi _?Anlasın çatık kaştan, tebessüm eden dudaktan, işi ne?

Ahvalinize Allah Sıhhatler versin.Amin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
MÜHÜRLÜ CÜMLELER - 1 Eylül 2018
İstikrarlı Duruş - 11 Nisan 2018
BAVUL - 3 Nisan 2018
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın