Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...
İnternetin kullanımı yayıldıkça yeni mecra ve uzmanlık alanları çıktı. İnternette paylaşımlarından para kazanan yada meşhur olanlar fenomen haline gelince özel hayatları da gün yüzüne çıktı.
Burcu Biricik kimdir kaç yaşında nereli Burcu Biricik dizileri nelerdir merak ediliyor. Burcu Biricik Penti reklam yüzü oldu. Magazin dünyasının sık konuşulan ismi Burcu Biricik...

MÜSİAD Amsterdam’da mali rapor patlak verdi: Yıllık rapor açıklanamıyor

MÜSİAD Amsterdam’da mali rapor patlak verdi: Yıllık rapor açıklanamıyor

MÜSİAD Amsterdam tartışmaları, istifalar devam ederken, yıllık mali raporun açıklanmadığı öğrenildi. Geçtiğimiz günlerde yönetim kurulu üyelerinden 8 kişinin istifa etmesinin yanısıra 30 kadar üyenin de istifa ettiği gelen bilgiler arasında. MÜSİAD Amsterdam, her yılın ocak ayında açıklaması gereken yıllık mali raporu hale açıklamaması, istifa etmeye hazırlanan 4 yönetim kurulunu öfkelendirdi.

‘OYALIYOR’

YeniVatanGazetesi.com’a ulaşan dosyaya göre, ismi açıklanmayan dört etkin üyenin daha istifa etmek istediklerini ancak istifa ettikleri takdirde mali raporu takip edemiyecekleri düşüncesi ile istifa sürecini erteledikleri bildirildi.

Gazeteye ulaşan dosyaya göre, yönetim kurulu üyeleri, ’a, yıllık mali raporla ilgili sorular yöneltikleri ancak Akbulut tarafından soruların yanıtsız kaldığı dosyaya yansıdı. Adının gazetede geçmesini istemeyen kaynak, “Akbulut, yakında mali raporu açıklıyacağım diyerek bizleri oyalıyor ve rapor konusunu geçiştirmek için gündem dışı başka konuları gündeme getirerek bizleri geçiştiriyor,” dedi.

’35 İSTİFA’

Tüzükteki maddelere göre, her yılın ocak ayında mali raporun açıklanması gerektini bildiren kaynak, “Akbulut neyin peşinde bilmiyoruz. Ancak bildiğimiz bir gerçek var mali rapor ocak ayında açıklanması gerekirken hale rapor açıklanmıyor bu konuda genel merkezin müdahale etmesi gerekiyor. Şu an yönetimde görev alan 4 kadar üye istifa etmek istiyor, raporu takip etmek için istifa tarihlerini uzattılar. MÜSİAD Amsterdam’ın itibarını korumak zorundayız. Gidişat maalesef iç açıcı değil, düşünün adı MÜSİAD Amsterdam ama Amsterdam dışında başka bir şehirden yönetiliyor. Geçtiğimiz haftalarda Amsterdam dışında başka bir şehirde ofis kiralandı. MÜSİAD Amsterdam feshedildi desek yeridir. Çok dolaylı yoldan HDP’ye göz kırpan Haluk Baştımar, MÜSİAD’ın en etkin ismi olacağı şimdiden konuşuluyor. Yazık çok yazık. Büyük emekler verildi, büyük umutlar yeşeriyordu. geçtiğimiz günlerde 30 35 kadar üye istifasını verdi, ilişkisini kesti. Yönetim değişmediği takdirde bu güzide kuruluşta maalesef kimse kalmayacak,” şeklinde konuştu.

MUSİAD Amsterdam’da istifa depremi

MUSİAD Amsterdam’da yeni gelişme: “Ümit Akbulut gerçeklerin üstünü kapatıyor”

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın