Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...
İnternetin kullanımı yayıldıkça yeni mecra ve uzmanlık alanları çıktı. İnternette paylaşımlarından para kazanan yada meşhur olanlar fenomen haline gelince özel hayatları da gün yüzüne çıktı.

MUSİAD Amsterdam’da yeni gelişme: “Ümit Akbulut gerçeklerin üstünü kapatıyor”

MUSİAD Amsterdam’da yeni gelişme: “Ümit Akbulut gerçeklerin üstünü kapatıyor”

’daki istifa tartışmaları devam ederken, Başkanı , Zandaam’da beklenmedik bir anda ‘net werk’ adlı bir toplantı organize ediyor.

yapılan istifa haberlerini ‘gerçek dışı’ olduğunun algısını yansıtmak için Hollanda’nın kentinde alelacele toplantı düzenleme hazırlığında oldukları bildirildi.

‘ALGI TOPLANTISI’

Kaynakların verdiği bilgilere göre, “Ümit Akbulut’un bir anda toplantı düzenlemesi aslında Hollanda Türklerine ‘biz biriz, birlikteyiz istifa söz konusu değildir’ düşüncesini vermek için böyle bir toplantı hazırlandı. Dikkat ederseniz ‘Musiad Amsterdam’da istifa depremi’ başlıklı haber yayınlandıktan bir gün sonra toplantı yapma gereği duyuldu. Bugün (7 Nisan 2018) yapılan toplantı aslında tarih olarak öne çekilmiş toplantıdır. Bu toplantı önümüzdeki haftalarda yapılacaktı. Akbulut, gerçeklerin üstünü kapatmak için toplantı düzenlemeyi bir anda düşündü. Yönetimden istifa edenlerde israrla toplantıya davet edildi, burda verilmek istenen mesaj; halkı yanıltarak istifaların olmadığı herkesin bir arada olduğu görüntüsünü vermek,” diye konuştu.

‘PERDE ARKASINDAKİ ETKİN İSİM: HALUK BAŞTIMAR’

“MUSİAD’ın Amsterdam şubesi neden kendi şubesinde değil de Zaandam’da toplantı düzenlesin” sorusuna ise kaynaklar, “MUSİAD’ın Amsterdam’daki şubesi 4 ay önce kapandı. Ve hale Amsterdam’da yeni yer bulunamadı. Zaandam’daki yeri, imtiyaz sahibi buldu. Hatta yeni sekreteri de Baştımar’ın bulduğu söyleniyor. Baştımar, hem Ümit Akbulut’la arası çok iyi hemde gerek toplantı yerleri olsun gerekse sekreter bulma gibi konularda diğer üyelere nazaran aktif olduğu için önümüzdeki süreçte MUSİAD Amsterdam’ın en etkin üyelerinden birisi olacağını söylemek yalnış olmaz,” ifadelerinde bulundu.

Ayrıca, 4 ay önce kapatılan MUSİAD Amsterdam’ın şube tabelasının hale sökülmediği gözlendi.

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yusuf dedi ki:

    Provakatif haberler yapmayın. Fitne çıkarmayın.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın