Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Macaristan'ın Pécs şehrinden gelen  Emekliler Derneği ( Nyugdíjasok Egyesülete ) ve Pécs Beş Kule Kamu Çıkarı Emekli Sendikası ( Pécsi Öttorony Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezet ) Başkanı ve temsilcileri...
Türkiye yurtdışındaki FETÖ'cüleri yakalamak için yaptığı nokta operasyonları Hollanda yapılanmasında büyük panik yarattı. 
Hollanda hükümeti, aralarında Hollanda yargısı tarafından terör örgütülerine milyonlarca euro ve lojistik destek verdigi ortaya çıktı, konu Hollanda dışişleri bakanlığınca doğrulandı.

MUSİAD Amsterdam’da yeni gelişme: “Ümit Akbulut gerçeklerin üstünü kapatıyor”

MUSİAD Amsterdam’da yeni gelişme: “Ümit Akbulut gerçeklerin üstünü kapatıyor”

’daki istifa tartışmaları devam ederken, Başkanı , Zandaam’da beklenmedik bir anda ‘net werk’ adlı bir toplantı organize ediyor.

yapılan istifa haberlerini ‘gerçek dışı’ olduğunun algısını yansıtmak için Hollanda’nın kentinde alelacele toplantı düzenleme hazırlığında oldukları bildirildi.

‘ALGI TOPLANTISI’

Kaynakların verdiği bilgilere göre, “Ümit Akbulut’un bir anda toplantı düzenlemesi aslında Hollanda Türklerine ‘biz biriz, birlikteyiz istifa söz konusu değildir’ düşüncesini vermek için böyle bir toplantı hazırlandı. Dikkat ederseniz ‘Musiad Amsterdam’da istifa depremi’ başlıklı haber yayınlandıktan bir gün sonra toplantı yapma gereği duyuldu. Bugün (7 Nisan 2018) yapılan toplantı aslında tarih olarak öne çekilmiş toplantıdır. Bu toplantı önümüzdeki haftalarda yapılacaktı. Akbulut, gerçeklerin üstünü kapatmak için toplantı düzenlemeyi bir anda düşündü. Yönetimden istifa edenlerde israrla toplantıya davet edildi, burda verilmek istenen mesaj; halkı yanıltarak istifaların olmadığı herkesin bir arada olduğu görüntüsünü vermek,” diye konuştu.

‘PERDE ARKASINDAKİ ETKİN İSİM: HALUK BAŞTIMAR’

“MUSİAD’ın Amsterdam şubesi neden kendi şubesinde değil de Zaandam’da toplantı düzenlesin” sorusuna ise kaynaklar, “MUSİAD’ın Amsterdam’daki şubesi 4 ay önce kapandı. Ve hale Amsterdam’da yeni yer bulunamadı. Zaandam’daki yeri, buldu. Hatta yeni sekreteri de Baştımar’ın bulduğu söyleniyor. Baştımar, hem Ümit Akbulut’la arası çok iyi hemde gerek toplantı yerleri olsun gerekse sekreter bulma gibi konularda diğer üyelere nazaran aktif olduğu için önümüzdeki süreçte MUSİAD Amsterdam’ın en etkin üyelerinden birisi olacağını söylemek yalnış olmaz,” ifadelerinde bulundu.

Ayrıca, 4 ay önce kapatılan MUSİAD Amsterdam’ın şube tabelasının hale sökülmediği gözlendi.

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yusuf dedi ki:

    Provakatif haberler yapmayın. Fitne çıkarmayın.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın