Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi kabul etti.
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...

MUSTAFA CİNGÖZ: BAZI STK’LAR TÜRKLER İÇİN ÇALIŞMIYOR

MUSTAFA CİNGÖZ: BAZI STK’LAR TÜRKLER İÇİN ÇALIŞMIYOR

Türkleri Konseyi Genel Başkan Yardımcısı ve önceki dönem Başkanı Mustafa Cingöz, Hollanda’daki Türk Sivil Toplum Kuruluşlarını sert bir dille eleştirdi. Yeni Vatan Gazetesi Elektronik Yayıncılık Ltd Şti çatısı altında yayın yapan Radyo Yeni Vatan’a açıklamalarda bulunan Cingöz, Hollanda’daki bazı sözde ‘STK’ların Türk toplumuna hizmet edeceklerine beli bazı kimselere hizmet ettiklerine dikkat çekti.

PKK VE FETÖ İÇİN BİLDİRİ VAR, TÜRK TOPLUMUNA YOK

Cingöz, “PKK ve FETÖ mensuplarının gönlü olsun diye iki günde bir ortak bildiri imzalıyor ve toplumla paylaşıyorlar. Peki PKK’nın Hollanda Türkleri üzerindeki barbarca saldırılarını ve tehditlerine karşı neden ortak bildiri yayınlamıyor toplumuzun önde gelen kişileri ve STK yöneticileri,” şeklinde konuşarak eleştirilerini yöneltti.

‘STK’LAR TÜRK TOPLUMUNU İÇİN ÇALIŞMIYOR’

Terör örgütü PKK’nın Hollanda uzantılarının camilere ve Türk işyerlerine saldırdıklarını bildiren Mustafa Cingöz, “insanlarımız, camilere gidemiyor, sokaklara çıkamıyor bundan daha hasas bir dönem olabilir mi? Bu durumda STK’ların ortak bildiri yayınlamıyacaklarsa ne zaman yayınlıyacaklar? İlk bildirilerinde Hollanda Türklerin hasas olduğu konularda bir araya geleceklerini ve ortak bildiri yayınlıyacaklarını bildirmişlerdi peki şu an neden ortak bildiri yayımlamıyorlar? O zaman ‘STK’lar Türk toplumu için çalışmıyor demektir,” dedi.

‘PKK DESTEKÇİSİ HOLLANDA TÜRKLERİ ÖNDERİ YAPILIYOR’

‘Türkiye Ermenı soykırımını yaptı ve kabul etmelidir, PKK terör örgütü değil T.C. terör devletidir’ benzer açıklamaları ile sık sık gündeme gelen radikal-marjinal oluşum Hollanda Türkiyeli İşçiler Birliği (HTİB) Başkanı ’ya eleştiriler yönelten Cingöz, “Mustafa Ayrancı, ne zaman Türk toplumun önderi olmuş? Ben anlatamıyorum bizim dandik basın Mustafa Ayrancı gibilere bel baglıyor, umut ediyor. Ayrancı’da bu halkı uçuruma götürüyor,” ifadelerinde bulundu.

İşte o radyo görüşmesi:

YeniVatanGazetesi.com 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın