Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
"Arşivlerimizin Gelişimi, Vizyonu ve Tarih Araştırmalarına Katkısı Sempozyumu" kapsamında Ankara'da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diriliş Ertuğrul dizisi hakkında övgü dolu sözler söyledi: "Dünyanın neresine...
Bolu Belediyesi'nde son dönemde taşeron olarak istihdam edildikleri işten çıkarılan 97 kişiden 20'si basın açıklaması yaptı. Hizmet-İş Sendikası'nın da destek verdiği işçiler, belediye önündeki basın...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıran Osman Sarıgün adliyedeki işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yaşanan bu gelişmeye CHP'li isimler "Bu nasıl adalet?" diye...

Mustafa Ünver’in Şok FETÖ Paylaşımları: Devlete kin kustu, FETÖ’ye sahip çıktı!

Mustafa Ünver’in Şok FETÖ Paylaşımları: Devlete kin kustu, FETÖ’ye sahip çıktı!

Diyanet İşleri Başkanlığı Müşavirlik görevini yürüten Prof. Dr. son KHK ile ihraç edildi. Ünver, FETÖ’nün kanlı darbesinden önce sosyalmedya sayfasında yaptığı paylaşımlar takipçiler de şok etkisi yarattı. , yaptığı paylaşımlarda, FETÖ’yü mağdur gösterme çabasına girerken, devlete kin kustuğu gözlendi.

Vakfı (HDV) başkanlığını yürütüğü dönemlerde, haksız ve hukuksuz tavırları dolayısı ile Hollanda Türk toplumunda, ‘Külhanbeyi’ olarak adlandırılan Mustafa Ünver, FETÖ’nün kanlı darbesinden bir kaç ay önce sosyalmedya da yaptığı paylaşımlarla FETÖ’ye sahip çıktığını gözler önüne serdi.

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile ilişkisinin ortaya çıkması sonucu ihraç edilen Mustafa Ünver, Milliyet gazetesi yazarı Mehmet Tezkan’nın ‘Hukuksuzluğu Cemaat Öğretti, AKP uyguluyor’ yazısına Ünver, “Hak için doğru değil mi” yorumunda bulunarak Mehmet Tezkan’nın FETÖ destekli yazısını haklı buldu.

İhraç edilen FETÖ’cü Hollanda Diyanet Vakfı önceki dönem başkanı Mustafa Ünver’in yaptığı FETÖ destekli paylaşımlarının bir kaç kısmı:

 

  •  “Hukuksuzluğu Cemaat Öğretti, AKP uyguluyor”. Yazar- Mehmet Tezkan Milliyet gazetesi. Ünver, böyle bir yazıyı paylaşıyor ve üstüne şöyle bir yorum yazıyor, “Hak için doğru değil mi”  

 

  •  FETÖ’nün kirli işlerini propaganda amaçlı kurulan Zaman adlı FETÖ medyası yazarı tutuklu Fethullahçı Ali Bulaç’ın yazılarını paylaşırken

 

  • Fethullahçı yayınları ile bilinen ‘Diken.com.tr’ adlı sözde internet gazetesi, Hüriyyet yazarı Akif Beki’nin yazısını haber yapıyor ve şöyle bir başlıklı habere yer veriyor, “itirazı usule: Böyle mi el konulmalıydı?” Ünver ise yazıyı sosyalmedya sayfasında paylaşıyor ve şöyle bir yorum yazıyor, ”Hakkı ve yapılan zulmü hala haykıramıyor, yetmez ama…”

 

 

  • Fehmi Koru’nun,”Kara bir gün” başlıklı yazısını paylaşan Ünver,”Bazı cahil ve müfrit İttihatçılar, vaziyetin nezaket ve tehlikesini idrak edemiyorlar, muhalif gazeteleri susturmak için barbarca ve şuursuzca hareketlere başvuruyorlar. / Bunlar yaptıkları hareketlerin neticesini düşünmeyerek gazete müvezzilerini dövüyorlar, gazete sahip ve muharrilerini ölümle tehdit ediyorlar, hatta-güya Cemiyet’in kuvve-i…Devamını” yorumuna yer veriyor

 

  • Vahdet adlı gazetenin yazarı Ahmet Melik, “Paralel” başlıklı yazısında, Fethullahçı Terör Örgütü’nün bir diğer adı olan Paralel Devlet Yaplanmasını aklıyor ve bu aklama makalesini Mustafa Ünver paylaşarak safını açıkca beyan ediyor. Ahmet Melik’in ‘Paralel’ başlıklı makalesinde, ”​17/25 Aralık’tan beri paralel kavramı gündemin birinci maddesi oldu. Paralelle yatıp paralelle kalkıyoruz. Paralel ülkedeki bütün kötülüklerin anası ilan edildi. Biraz köşeye sıkışan topu paralele atıp aradan sıyrılıyor.” ifadelere yer vererek darbeden önceki dönemlerde FETÖ’yü aklamaya girişiyor. Mustafa Ünver ise bu makaleyi büyük bir keyifle paylaştığını gösteriyor.

 

  • ’in bulunduğu bir tablo paylaşan FETÖ hamisi Mustafa Ünver paylaştığı resimin üzerine, “Hangisi islam” diye yazarak İslam dinini tartışmaya açacak kadar çukurlaşa bildi. İşte o paylaşım:

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın