Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...
Türkmenlerin yoğunlukla yaşadığı Irak'ın Kerkük kent merkezinde bulunan ve Osmanlı döneminde inşa edilen Kayseri Kapalı Çarşısı'nda yangın çıktı. Yangın nedeniyle çarşıda bulunan 400'ü aşkın iş...

Nedim Bahçekapılı’dan açıklama! Hikmet Gürcüoğlu ve Jale Sağ…

Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Nedim Bahçekapılı’dan, ‘yolsuzluk, sahtecilik’ haberleri ile ilgili açıklamada bulundu.

Bahçekapılı , “Hikmet Gürcüoğlu tarafından muhasebeci diye bir bayan okula getirildi. Ancak kısa süre içerisinde bu bayanın muhasebeci olmadığı, hiçbir diplomasının bulunmadığı CV ve adresinin yönetim kurulundan gizlendiği, dışarda kendisini herkesin Jale olarak bildiği fakat bize kendini Fatma olarak tanıttığı ortaya çıktı.” Ifadelerine yer verdi.

Nedim Bahçekapılı’dan açıklama! Hikmet Gürcüoğlu ve Jale Sağ…

Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Nedim Bahçekapılı’dan, ‘yolsuzluk, sahtecilik’ haberleri ile ilgili açıklamada bulundu.

Bahçekapılı açıklamasında, tarafından muhasebeci diye bir bayan okula getirildi. Ancak kısa süre içerisinde bu bayanın muhasebeci olmadığı, hiçbir diplomasının bulunmadığı CV ve adresinin yönetim kurulundan gizlendiği, dışarda kendisini herkesin Jale olarak bildiği fakat bize kendini Fatma olarak tanıttığı ortaya çıktı.” Ifadelerine yer verdi.

İşte Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı’nın açıklamasının tam metni:

“Değerli arkadaşlar,
Sevgili öğrenciler,
Son günlerde bazı basın organlarında hakkımda yaptırılan kasıtlı haberler üzerine bu açıklamayı yapma ihtiyacını duydum.

Bildiğiniz üzere 2001 yılında bir grup akademisyenle kurduğumuz Avrupa İslam Üniversitesi hızla gelişerek Avrupa’nın birçok şehrinde eğitim vermeye başlamıştır. Her şey yolunda giderken 2016 yılının Aralık ayında vergi kontrolü ve 2009 yılına ait bazı usulsüzlükler iddiasıyla tutuklanmamız talep edildi. Ancak 3 aylık bir süreçten sonra mahkeme tarafından serbest bırakıldık.

Bu süreçten sonra yönetim kurulu üyeliğine getirilen Hikmet Gürcüoğlu tarafından muhasebeci diye bir bayan okula getirildi. Ancak kısa süre içerisinde bu bayanın muhasebeci olmadığı, hiçbir diplomasının bulunmadığı CV ve adresinin yönetim kurulundan gizlendiği, dışarda kendisini herkesin Jale olarak bildiği fakat bize kendini Fatma olarak tanıttığı ortaya çıktı.

Okulda büyük huzursuzluğa sebebiyet veren bu olay karşısında susmam ve üniversite yönetimini kendilerine üniversiteyi teslim etmeye ikna etmem karşılığında tarafıma bir buçuk milyon euro rüşvet teklif edildi. Bunu yapmadığım takdirde tarafıma çeşitli şantajlarda ve tehditlerde bulunuldu. Derin devlet nezdinde lobilerinin olduğu ve bana zarar verecekleri ima edildi. Şantajlara boyun eğmeyince hakkımda sahte Facebook hesapları üzerinden itibarsızlaştırma kampanyaları yürütüldü. Bu arada Hikmet Gürcüoğlu tarafından Jale Sağ’a Yönetim Kurulundan habersiz aylık 5000 euro kontrat verildiği ortaya çıktı ve yönetim tarafından üniversiteden uzaklaştırıldı.

10 Ekim 2018 tarihinde götürüldüğüm emniyette önüme Hikmet Gürcüoğlu, Jale Sağ ve ’nın iftira, itham ve şikayetlerinden oluşan bir dosya konuldu. çıkarıldığım 2 mahkemede lehime karar verildi. Bu arada çeşitli nedenlerle bulunduğum Türkiye’de savcılığın hakkımda tutuklama talep ettiğine dair bilgiler gazetelere servis edildi.
Gerekli hukuki adımları atmakta olduğum Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

Nedim Bahçekapılı: 1.5 milyon euro rüşvet…

Ahmet Akgündüz’den, Nedim Bahçekapılı mesajı!

Sefa Yürükel’den Nitelikli dolandırıcı Nedim Bahçekapılı açıklaması

YeniVatanGazetesi.com 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın