Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Teröre destek verdikleri gerekçesiyle görevlerinden alınan Diyarbakır, Mardin ve Büyükşehir Belediye Başkanlarına sahip çıkan terör sevdalısı Avrupa Birliği Türkiye Raportörü Kati Piri’den sakandal açıklama geldi....
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nun terör bağlantılı belediye başkanlarının görevden alınması sonrası yaptıkları açıklamalara tepki gösterdi. Ünal, Gül...
Doğu Perinçek, HDP’li üç belediyeye kayyum atanmasının ardından sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan açıklamalarda bulundu. Perinçek, HDP’li belediyelere operasyonla ilgili yaptığı açıklamada “HDP’ye belediye, Mehmetçiğe kurşundur. HDP...

Nedim Bahçekapılı’dan Ahmet Akgündüz’e: Sex…

Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz’e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı mesajı gönderdi ve ‘sex skandalı’ başlıklı haberi hatırlattı.

Nedim Bahçekapılı’dan Ahmet Akgündüz’e: Sex…

Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. , Rektörü Prof. ’e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı mesajı gönderdi ve ‘sex skandalı’ başlıklı haberi hatırlattı.

Bahçekapılı, VATAN’a gönderdiği açıklamada, Akgündüz’e nasihatlarda bulundu, “Avrupa İslam Üniversitesi ve zatımla ilgili Hollanda basınında bazı iftira ve ithamlara yer verilmesinden sevinç duymuş gibi bir haliniz var. Biliyorsunuz ki aynı gazeteler sizin ve başında bulunduğunuz kurum hakkında da çok büyük ithamlarda bulundular” hatırlatmasını yaptı.

Bahçekapılı, Akgündüz’le ilgili VATAN’a gönderdiği açıklamanın tam metni:

Sayın Akgündüz’e nasihat

Avrupa İslam Üniversitesi ve zatımla ilgili Hollanda basınında bazı iftira ve ithamlara yer verilmesinden sevinç duymuş gibi bir haliniz var. Biliyorsunuz ki aynı gazeteler sizin ve başında bulunduğunuz kurum hakkında da çok büyük ithamlarda bulundular.

Bunlardan sadece iki tanesini size hatirlatayim;

1. Rotterdam İslam Üniversitesinde Sex Skandalı başlıklı haberde kurumun idarecileri irz düşmanlığı ve namussuzlukla itham edildi.

2. Yine aynı gazetelerde zatınıza ait doktora tezinin Iraklı bir muellife ait kitabın çalıntısı olduğu iddia edildi ve bilimsel hırsızlıkla suçlandınız.

Sayın  Akgündüz şimdi size soruyorum;

sizinle ilgili çıkan haberler doğrumuydu? Dün size saldıranlar bugün bize saldırıyor. Yarın da saldıracaklar. Onların meselesi, Akgündüz ya da Bahçekapılı değil İslam ve Müsşümanlardır.

Size şu ayeti hatırlatmak isterim:

 “Iman edenler hakkında/içinde kötü bir haber yaymayı sevenler için, dünya ve ahirette acıklı bir azap var. Allah bilir ancak siz bilemezsiniz.” ifadelerine yer verdi.

Hollanda gazetesi AD, Avrupa İslam Üniversitesi ve Üniversite Rektörü hakkında, “Sahtecilik, dolandırcılık, kara para aklama ve sahte diploma verme” gibi ifadelerin geçtiği bir habere yer vermişti.

Akgündüz, haber linkini sosyalmedya sayfasından paylaşmış ve, “Umarım Türkiye’deki YÖK de görür ve sahte nice diplomayı tanıyıp tanımadığını araştırır” yorumda bulunmuştu.

Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı’nın, Akgündüz’e hattırlattığı o haber:

Haberin Türkçesi:

Rotterdam İslam Üniversitesi’nde Cinsel Saldırı.

Rotterdam kentindeki İslam Universitesi’nin 2 bayan öğrencisi bir üniversite yöneticisine karşı yargıya gittiler. Öğrenciler bir üniversite yöneticisinin kendilerine sözle cinsel saldırıda bulunduğunu savlıyorlar.

image “Elini kemerine attı, ‘Arka tarafa geç te göstereyim’ dedi” Hollanda basınında çıkan haberlere göre olay Haziran ayında oldu. Amsterdam’lı 2 bayan öğrenci, üniversite yönetim kurulu (YK) üyesi olan yönetici ile toplantıdaydı. Öğrenciler üniversitedeki eğitimlerini master düzeyinde sürdürmek istiyorlardı. Ancak bu istekleri “yeterli puanları olmadığı” gerekçesi ile geri çevrildi. Öğrencilere göre toplantıda üniversite yöneticisi sinirlendi ve “bir kişinin kız çocuğuna söylenmeyecek” sözler söyledi.

Öğrencilerin avukatına göre, üniversite yöneticisi elini belindeki kemere götürüp çıkaracak gibi yaptı ve “Arka tarafa geç te göstereyim” dedi. Öğrencilerin avukatı Emel Çekiç öğrencilerin bu davranışla çarpıldığını ve korkudan titrediklerini söyledi. Avukat “(yöneticinin sözlerindeki) cinsel içerik çok açıktı. Bir eğitim ortamında ve özellikle bir İslam çevresinde bu en son beklenilen şeydi. Öğrenciler için bu travmatik bir deneyimdi” dedi. Yönetici ise suçlamaları kabul etmedi. Öğrencilerin avukatı Emel Çekiç ise, cinsel saldırı olayına ikinci bir yöneticinin tanık olduğunu söyledi.

Üniversite yönetimine bildirdiler ama ceza aldılar! Öğrenciler durumu Üniversite yönetimine bildirdiler. Üniversite kendi yaptığı soruşturmada kendi yöneticisini suçsuz buldu ama öğrencilerin üniversiteye girmelerini engelledi. Üniversite yönetimine göre, öğrenciler “okulun kültürüne uymuyorlar”. “Üniversite olayı örtbas ediyor” Avukat, üniversitenin bu cinsel saldırı olayını “örtmek” istediğini söyledi ve “bayan öğrenciler bu saldırıdan sonra yakınacakları kimse bulamadılar üniversitede.

Bir danışman bile yoktu. Yönetim Kurulu yalnızca “yalan söylüyorsunuz. Bu yüzden sizi okuldan atıyoruz” demekle yetindi. Bayan öğrenciler evli… 33 ile 38 Yaşlarındaki bayan öğrencilerin evli oldukları, Amsterdam’da oturdukları ve Rotterdam İslam Üniversitesi’nde okuyan bayan öğrencilerin hemen hepsi gibi başörtülü oldukları bildiriliyor. Bu olaydan sonra ikinci bir saldırı olayının olduğu savlanıyor. Öğrenciler yargıya gittiler. Öğrenciler eğitimlerini sürdürebilmek için yargıya gittiler. Hollanda’da “Kort geding” olarak bilinen yargı sürecine başcuran öğrencilerin eğitimlerini sürdürüp sürdüremeyecekleri 2 hafta sonra belli olacak. Yargı sonucu 2 hafta sonra açıklanacak. Üniversitenin Rektörü yöneticisinin yanında durdu.

Rotterdam İslam Üniversitesi rektörü Ahmet Akgündüz ise bir bildiri yayımlayarak yöneticisini savundu.

Akgündüz şöyle dedi:

“… ikinci avukatları vasıtası ile aynı cinsel taciz iddialarını görmezden gelerek sadece kaydedilmemelerini gündeme taşıyarak mahkemeye gittiler. Fakat hakimin dinlemesinden sonra Avukatları Emel Çekiç vasıtasıyla cinsel taciz iddialarını basın yoluyla kamuoyuna taşıdılar. İddiaları bu sefer, birinci avukatlarının yazdıklarından tamamen farklı oldu ve “Hocamızın kendilerini arka odaya davet ettiğini” ileri sürecek kadar çirkefleştiler. Hâlbuki Rektör Yardımcılarının arka odası bile mevcut değildir. Hocamızın söylediği, kredi notlarınızı öğrenmek istiyorsanız “Buyurun Öğrenci İşlerine gidelim” şeklinde olduğunu herkes biliyor.”

 

Ahmet Akgündüz’den, Nedim Bahçekapılı mesajı!

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
    BİR YORUM YAZ

    Bir Cevap Yazın