Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...
Türkmenlerin yoğunlukla yaşadığı Irak'ın Kerkük kent merkezinde bulunan ve Osmanlı döneminde inşa edilen Kayseri Kapalı Çarşısı'nda yangın çıktı. Yangın nedeniyle çarşıda bulunan 400'ü aşkın iş...

Nedim Yaşar kimdir?

1987 yılında Türkiye doğdu. 4 yaşındayken ailesi ile birlikte Danimarka’ya yerleşti. 6. sınıfta öğretmenini bıçakla tehdit ettiği için okuldan atıldı. 17 yaşındayken gasp suçundan hüküm giydi. Ardından uyuşturucu ticareti ve tehdit suçlarından mahkum edildi. Daha sonra bu yaşamı terk etti. Yaşar geçtiğimiz yıl da evind…

Nedim Yaşar kimdir?

1987 yılında Türkiye doğdu. 4 yaşındayken ailesi ile birlikte Danimarka’ya yerleşti. 6. sınıfta öğretmenini bıçakla tehdit ettiği için okuldan atıldı.

17 yaşındayken gasp suçundan hüküm giydi. Ardından uyuşturucu ticareti ve tehdit suçlarından mahkum edildi. Daha sonra bu yaşamı terk etti. Yaşar geçtiğimiz yıl da evinde saldırıya uğramıştı.

Türk genci kitabını tanıttı sokak ortasında vuruldu. Danimarka’daki organize suç örgütleri hakkında bir kitap yazan eski rocker çetesi lideri , kitabını tanıttıktan dakikalar sonra sokak ortasında vuruldu. Pazartesi ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Yaşar yaşamını yitirdi.

Sabah Gazetesi haberine göre, Danimarka’nın en tanınmış motosikletliler çetesi Los Guerreros’un eski başkanı olan Nedim Yaşar (31) başkent Kopenhag’da sokak ortasında öldürüldü. 10 yıl süreyle Los Guerreros’un içinde bulunan Nedim Yaşar “Rødder” (Kökler) isimli kitabını tanıttıktan hemen sonra Pazartesi günü silahlı saldırıya uğradı. Hastaneye kaldırılan Nedim Yaşar burada tüm çabalara rağmen Salı günü yaşamını yitirdi.

İKİ EL ATEŞ EDİLDİ

Olay, Kopenhag’ın Norrebro semtinde meydana geldi. Sosyal sorunların çok olduğu bir bölge olarak bilinen yerde kitabını tanıtan Nedim Yaşar’ın etkinlikten çıkar çıkmaz saldırıya uğradığı öğrenildi. Henüz kimliği belirlenemeyen bir kişinin iki el ateş ettiği açıklandı. 2012 yılından beri Los Guerreros ile bağlantısı kalmayan Yaşar sürekli tehditler alıyordu. Nedim Yaşar “Rødder” isimli kitabında Danimarka’daki suç örgütlerini ele aldı.

“HAYATIMDAN ENDİŞELİYİM”

2012 yılından bu yana gizli bir adreste yaşayan Nedim Yaşar, henüz günler öncesinde “Ekstra Bladet” isimli gazeteye verdiği röportajında hayatından endişe ettiğini dile getirmişti. Nedim Yaşar bir süredir Radio24syv isimli radyoda sunuculuk yapıyordu. Ölüm haberini veren radyo, binadaki bayrakları yarıya indirirken, Danimarka Adalet Bakanı Søren Pape Poulsen de ölüm haberine üzüldüğünü bildirdi.

BİLDİKLERİNİ ANLATMA KRARI ALDI

Poulsen, “Çok üzücü ve çok anlamsız. Ben Nedim’i şahsen tanıdım. Kendisini kalpten yenileyen ve daha iyi bir yaşam hedefleyen biriydi” dedi. Nedim Yaşar kısa süre önce Danimarka Radyosu’na verdiği demecinde, “Sorun zaten ortadan kaybolmak. O zaman bu konuları kim dile getirecek?” diye sormuştu. Kendisinin de bir oğlu olduğunu söyleyen Nedim Yaşar, “Bütün bu gençlerin nasıl kandırıldığını görünce kendimi bir şeyler söylemek zorunda kalıyorum” demişti.

YeniVatanGazetesi.com 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın