Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Ankara destekli yerel bir televizyon kanalının yayın müdürü olduğu bilinen ve Irak Türkmen Cephesi (İTC) başkanı Erşat Salihi'nin kardeşi olan Türkeş Salihi'nin diplomasının 'sahte' olduğu...
İYİ Parti İstanbul Şehir Başkan Yardımcısı Avukat Osman Erusta, misyonundan istifa ettiğini duyurdu. Avukat Osman Erusta, istifasını sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurdu. “Gördüğüm gereksinim...
Daha Önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu ve dostları dün AK Parti’den istifa etti. Davutoğlu takımının AK Parti içinden hali hazırda 10 milletvekilinin yeni parti kurulması halinde...

Neo-Naziler, PKK ile birlikte tehdit gösterisi

1 Mayıs’ı fırsat bilen Neo-Naziler, gövde gösterisi yaptı. Almanya’nın bir çok kentinde, Hitler kılığında yürüyüş yapan Neo-Naziler, nefret tohumu ektiler.

Neo-Naziler, PKK ile birlikte tehdit gösterisi

1 Mayıs’ı fırsat bilen Neo-Naziler, gövde gösterisi yaptı. Almanya’nın bir çok kentinde, Hitler kılığında yürüyüş yapan Neo-Naziler, nefret tohumu ektiler.

Almanya’da 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları bazı bölgelerde Neo-Nazilerin gövde gösterisine dönüştü. Doğudaki kenti Duisburg’da Neo-Naziler pervasızca slogan atıp korku saldı. Duisburg’da “Die Rechte” (Sağ Parti) tarafından organize edilen yürüyüşe bir Neo-Nazi resmen Nazi diktatörü Hitler kılığında geldi, polis müdahale etmedi.

MEŞALELERLE YÜRÜDÜLER
Neo-Nazıler’in kortejine sol otonom gruplar saldırmak istedi, ancak polis engel oldu ve bu grubu biber gazı ve copla uzaklaştırdı. Saksonya Eyaleti’nde bulunan Plauen kentinde de Neo-Naziler azdı. Neo-Nazillerin ellerinde meşalelerle yürüyüşüne polisin izin verdiği öğrenildi. Plauen’deki yürüyüşü “” (Üçüncü Yol) isimli parti düzenledi.

DA KATILDI
DRESDEN kentinde ise aşırı sağcı parti NPD şehirde yürüyüş yaptı. Polis, yapılan konuşmalardan sonra yaşları 40 ve 45 olan iki kişi hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettikleri şüphesiyle soruşturma başlattı. Sol otonomlar ise özellikle Berlin’de ortalığı karıştırdı. Meşale yakan şiddet yanlısı solculara PKK yandaşlarının da katıldığı gözlendi.

FRANKFURT POLİS ARACINDA IRKÇI SEMBOL
, Plauen’de meşalelerle yapılan Neo-Nazi yürüyüşünün araştırılmasını istedi. Sol Partili siyasiler, yürüyüşe bu şekliyle izin verilmesini anlamakta güçlük çektiklerini söyledi. Öte yandan Duisburg’da ise polis aracında ırkçı bir yapılanmanın çıkartması bulundu. Çıkartmanın, aracın içine yapıştırıldığı öğrenildi.

Sabah.de

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın