Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Kısa adı HOTİAD olan, Hollanda Türk işadamları Derneği üyelerinden bir bölümü birlikte Kutsal Şehir Kudüs`e gittiler.
İçişleri Bakanlığı: Mahir- Hamza- Andok-Amed kod adlı İbrahim Çelik’in Terörden Arananlar Listesi’nde 300 bin TL ödülle gri kategoride yer aldığı belirlenmiş olup, böylece, 03 Haziran...
Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın ortak canlı yayını sonrası Anadolu Ajansından yapılan açıklamada, “AA, seçim sonucu açıklayan değil, veri aktaran bir medya kuruluşudur. Türkiye’de seçim...

Neo-Naziler, PKK ile birlikte tehdit gösterisi

1 Mayıs’ı fırsat bilen Neo-Naziler, gövde gösterisi yaptı. Almanya’nın bir çok kentinde, Hitler kılığında yürüyüş yapan Neo-Naziler, nefret tohumu ektiler.

Neo-Naziler, PKK ile birlikte tehdit gösterisi

1 Mayıs’ı fırsat bilen Neo-Naziler, gövde gösterisi yaptı. Almanya’nın bir çok kentinde, Hitler kılığında yürüyüş yapan Neo-Naziler, nefret tohumu ektiler.

Almanya’da 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları bazı bölgelerde Neo-Nazilerin gövde gösterisine dönüştü. Doğudaki kenti Duisburg’da Neo-Naziler pervasızca slogan atıp korku saldı. Duisburg’da “Die Rechte” (Sağ Parti) tarafından organize edilen yürüyüşe bir Neo-Nazi resmen Nazi diktatörü Hitler kılığında geldi, polis müdahale etmedi.

MEŞALELERLE YÜRÜDÜLER
Neo-Nazıler’in kortejine sol otonom gruplar saldırmak istedi, ancak polis engel oldu ve bu grubu biber gazı ve copla uzaklaştırdı. Saksonya Eyaleti’nde bulunan Plauen kentinde de Neo-Naziler azdı. Neo-Nazillerin ellerinde meşalelerle yürüyüşüne polisin izin verdiği öğrenildi. Plauen’deki yürüyüşü “” (Üçüncü Yol) isimli parti düzenledi.

DA KATILDI
DRESDEN kentinde ise aşırı sağcı parti NPD şehirde yürüyüş yaptı. Polis, yapılan konuşmalardan sonra yaşları 40 ve 45 olan iki kişi hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettikleri şüphesiyle soruşturma başlattı. Sol otonomlar ise özellikle Berlin’de ortalığı karıştırdı. Meşale yakan şiddet yanlısı solculara PKK yandaşlarının da katıldığı gözlendi.

FRANKFURT POLİS ARACINDA IRKÇI SEMBOL
, Plauen’de meşalelerle yapılan Neo-Nazi yürüyüşünün araştırılmasını istedi. Sol Partili siyasiler, yürüyüşe bu şekliyle izin verilmesini anlamakta güçlük çektiklerini söyledi. Öte yandan Duisburg’da ise polis aracında ırkçı bir yapılanmanın çıkartması bulundu. Çıkartmanın, aracın içine yapıştırıldığı öğrenildi.

Sabah.de

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın