Yeni Vatan Gazetesi

NETUBA ONUR ÖDÜLÜ TURGUT TORUNOGULLARINA VERİLDİ

NETUBA ONUR ÖDÜLÜ TURGUT TORUNOGULLARINA VERİLDİ

ÖZEL HABER | ERGÜN KULA

Ticaret Ödülü ise Acıbadem Uluslararası Tıp Merkezine verildi. Kısa adı DEİK olan , Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu nun Hollanda partneri, Hollanda-Türkiye İş Konseyi’nin (), 2018 “Ticaret Ödülü”, Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da bulunan Acıbadem Sağlık Grubu’na bağlı, Acıbadem Uluslararası Tıp Merkezi’ne verildi.

NETUBA kuruluşunun 25. Yılı dolayısıyla bu yıl ilk olarak 4 ödül verdi. 2 kuruluşa verilirken, NETUBA ONUR ödüleri ise na ve NETUBA nın kurucusu Bert Nooijer e verildi.
Hollanda ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesi için köprü görevini üstlenen NETUBA’nın düzenlediği 25. yıl dönümü resepsiyonuna, NETUBA Yöneticileri, Rotterdam Başkonsolosluğu Ticari Ataşesi Tarık Gençosmanoğlu’nun yanı sıra ve temsilcileri ile üst düzeydeki Türk ve Hollandalı şirket yöneticileri ve girişimciler katıldı.

Rotterdamdaki De Lloyd salonunun 44. Katındaki muhteşem manzaralı salonda yapılan törene ilgi Hollanda da iş yapan Türk Şirketlerinin yetkilileri , Hollandalı girişimcilerle Türkiye- Hollanda ilişkilerinin tekrar eski düzeyine gelmesi konusunda kararlılıklarını dile getirdiler.
Türkiye ile Hollanda arasında ticari, ekonomik ve yatırımlara katkı sağlayan en başarılı şirket, kurum veya şahsa iki yılda bir verilen “Ticaret ödülü”ne bu yıl 25. yıl dönümü dolayısıyla ile iki şirket ödüle layık görüldü.

TİCARET ÖDÜLÜ
Amsterdam’da bulunan Acıbadem Sağlık Grubu’na bağlı, Acıbadem Uluslararası Tıp Merkezi ile Türkiye’de Hasankeyf tekı de tarihi eserlerin taşınmasını ve restorasyonunu yapan Hollanda şirketi Bresser Groep a verildi.
Acıbadem Saglık Grubunun Ödülünü Amsterdam Acıbadem Müdürü Ard Visser aldı.
Bresser Grup temsilcileri Herman Ve Toca Besser da Ticaret ödülünü Cor Bakker dan aldılar
NETUBA bu yıl ilk defa ONUR Ödülü verdi.

İki ülke arasındaki dostluk ve barış için katkıda bulunan “Onur ödülü” de Hollanda merkezli Edelstaal Grubu Yönetim Kurulu ve NETUBA kurucularından ’a verildi.
Torunoğullarına , bu ödül iki ülke arasındaki ilişkilerin düzeltilmesi için sarf ettiği çabaları için verildi.
Hollanda – Türkiye ilişkilerine katkısından dolayı ödüle layık görülen Başkan Yardımcısı ve yapmış olduğu konuşmasında  iki ülke arasındaki ilişkiler 400 yıl evveline dayanmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda bu alanda bir çok karşılıklı çalışmalar yaptık. Hollanda ile Türkiye arasındaki bu köklü ilişkilerin yeniden eski düzeye gelmesi için iki ülke yetkilileri çalışmalar yapmalıdır.

Biz girişimciler olarak üzerimize düşen görevi yapacagız, yapmaktayız. Bizler yüklendiğimiz misyon ile Hollanda ile Türkiye arasındaki ilişkilerin daha iyiye gitmesi için çabalarımızı sürdürecegiz. Avrupadaki girişimciler olarak her iki ülkede de yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bu gün Avrupada 5 milyondan fazla Türk yaşamaktadır. Bizler Avrupada ve Hollandada hem işveren, hem üretici hem de tüketiciyiz . Bu bağlamda içinde yaşadıgımız ülkelere ekonomik katkılar saglamaktayız. Hollandalı girişimcilerle birlikte Türkiyede ve diğer ülkelerde ortak projelere imza atacagız. Bu konudakı çalışmalarımız sürüyor. şeklinde konuştu.
’nin (NETUBA) iki yılda bir verdiği Ticaret Ödülü’nü geçtiğimiz dönemde ise Organik Kimya Netherlands BV kazandı.

NETUBA Ticaret Ödülü, iki ülke arasındaki ticari ilişkilere, ekonomiye ya da yatırımlara önemli katkı sağlayan kurum, kuruluş ya da kişilere veriliyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın