Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...
Sınır dışı edilen gazeteci terör bağlantılı. Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma kimdir? Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci...
Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma’nın sınır dışı edildiği bildirildi. Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci Johanna...

NETUBA’dan yeni hamle! Başkonsolos Arıkan, siyasetçilerle buluşturuldu!

Hollanda-Türkiye ilişkileri gelişmeye devam ediyor. Hollandalı ve Türk girişimciler tekne gezisinde buluştu.

NETUBA’dan yeni hamle! Başkonsolos Arıkan, siyasetçilerle buluşturuldu!

ile Türkiye arasındaki ilişkilerde,  yeni gelişmeler yaşanıyor. Her iki ülke arasında, karşılıklı olarak büyükelçilerin atanmasından sonra,  Dış İşleri Bakanı Stef Blok’un Türkiye ziyareti ile yeni bir ivme kazanmasının ardından, Türkiye ile arasında başarılı bir çalışmaya daha imza atıldı.

Kısa adı NETUBA olan Holllanda – Türkiye iş Konseyi tarafından iki ülke arasındaki ticareti geliştirme doğrultusunda çalışmalar yapan NETUBA yeni dönemde  başarılı bir etkinlik düzenledi.

Başkent da düzenlenen kanal gezisine yaklaşık 100 davetli katıldı.

 

Amsterdam kanallarında yaklaşık  iki saat süren tekne gezisine , , , , , Edelstaal Başkan Yardımcısı Ertan Torunoğulları,, ve Türk Finans kuruluşlarının üst düzey yöneticileri, Hollandali ve Türk girişimciler katıldı.

 

Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan.

Etkinlikte bir konuşma yapan Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan, “her iki ülke arasında tarihsel bir dostluk mevcüttür. Yüzyıllara ulaşan bu dostluk yeniden inşa edilmesi amacıyla her iki ülke yetkileri bu dostluga büyük önem vermektedirler. Bu bağlamdan hareketle  geçtiğimiz günlerde karşılıklı olarak büyük elçiler atanmıştır. Büyük elçilerin atanması sonrasında Hollanda Dış İşleri Bakanı ülkemize bir ziyarette bulunmuştur. İki ülke arasındaki dostluk ve ticari ilişkilerin gelişmesi Hollanda ile Türkiye’nin lehine olacaktır. Bilindiği gibi Hollandalı girişimciler Türkiye’de yatırım yapan yabancı yatırımcılar arasında ilk sıradadır. Bu iyi ilişkilerin artarak süreceğine inanıyoruz.” diye konuştu.

 

NETUBA Başkanı Cor Bekker.

NETUBA’nin üstlendiği görev ile ilgili açıklamalarda bulunan NETUBA Başkanı Cor Bekker ve Amsterdam Yatırım Ajansı Müdürü Mustafa Tanrıverdi ise konuşmalarında, “NETUBA’nin üstlendiği vizyon çerçevesince Hollanda ile Türkiye arasında köprü görevini yerine getirmektedir. Bu bağlamda da kurum olarak bazı çalışmalarda bulunduk. İki ülke arasında büyükelçilerin yeniden atanması ve her iki ülke Dış İşleri Bakanlarının karşılıklı ziyaretleri ile Hollanda ve Türkiye arasındaki ilişkiler yeniden eski düzeyine gelmeye başlamıştır. Krizin sona ermesi ile birlikte Hollandalı ve Türk girişimciler arasında bazı ortak çalışmalara başlanmıştır. Bu da bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir” denildi.

Amsterdam’ın dünyaca ünlü kanallarında yaklaşık 2 saat süren tekne gezisi katılan kurum ve kuruluş temsilcileri, bir birleriyle tanışma fırsatı buldu. Girişimciler karşılıklı görüşerek yeni dostluklara ve yeni çalışmalara başlama kararını aldıklarını açıkladılar.

 

YeniVatanGazetesi.com / – Amsterdam

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın