Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Hollanda'nın Amsterdam kentinde, Beşşar Esad rejiminin kimyasal silahla sivilleri katlettiği saldırının 6. yılında gösteri yapıldı.
Irak Türkmen Cephesi Türkiye önceki dönem temsilcisi Dr. Hicran Kazancı, Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) ile ilgili gündem yaratan açıklamalarda bulundu. Kazancı, yaptığı açıklamada, BOP’ın ilk...
Fethullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) Avrupa yapılanması, Avrupa’da yaşayan Türkleri yıldırma ve susturma girişimleri içinde oldukları öğrenildi. FETÖ örgüt yayın bülteni Zaman...

Ocakçıoğlu son yolculuğuna uğurlandı

– Hayatını kaybeden Yargıtay Onursal Birinci Başkanı Ocakçıoğlu’nun cenazesi, Kocatepe Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı’nda defnedildi

Ocakçıoğlu son yolculuğuna uğurlandı

ANKARA (AA) – Hayatını kaybeden için Kocatepe Camii’nde cenaze namazı kılındı.

Cuma namazının ardından Kocatepe Camisi İmam Hatibi İsmail Coşar’ın kıldırdığı cenaze namazına, Yargıtay Onursal Birinci Başkanı Ocakçıoğlu’nun ailesi, yakınları, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Yargıtay üyeleri, tetkik hakimleri, Cumhuriyet Savcıları ve Yargıtay personeli katıldı.

Cenaze namazından sonra Ocakçıoğlu’nun cenazesi, Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.

– Ocakçıoğlu’nun öz geçmişi

Malatya’nın Darende ilçesinde 1930’da dünyaya gelen Ocakçıoğlu, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1952’de mezun olduktan sonra Fransa’ya giderek Paris Üniversitesinden “Hukuk Doktoru” unvanını aldı.

Çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 1973’te Yargıtay üyeliğine seçilen Ocakçıoğlu, 1981’de Hakimler Savcılar Yüksek Kuruluna (HSYK) üye olarak atandı.

Yargıtay Büyük Genel Kurulu tarafından Yargıtay birinci başkanvekilliğine iki kez seçilen Ocakçıoğlu’nun inceleme ve çeviri yazıları, Yargıtay Dergisi ve Adalet Bakanlığı ile Ankara ve üniversiteleri hukuk fakültelerinin yayınlarında yayımlandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın