Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Silahlı saldırıda 24 kişi öldü, 53 kişi de yaralandı.
Esrardan 20 kat daha tehlikeli olan ve dehşet derecede bağımlılık etkisi meydana getiren Kristal Meth ve Shunk nedir? Daha çok Kuzey Kore’de meşhur olan fakat...
Siyaset alanındaki faaliyetleri ve söylemleriyle öne çıkan isimler arasında yer alan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli kimdir? Geçmiş yıllarda Ülkü Ocakları'nda Başkanlık...

Öğrencilere öpücük davası

Antalya’da ortaokul yedinci sınıf öğrencisi S.Ö. ile lise 10’uncu sınıf öğrencisi A.K. arasında yaşanan duygusal yakınlaşma mahkemeye taşındı.

Haber Merkezi

Haber Merkezi

’da aynı okulda okuyan S.Ö. (13) ile A.K. (16), okul bahçesinin arkasında buluşarak birbirlerine sarılıp öpüştü.

Bu sırada aynı okulda okuyan A.Ş., S.Ö. ile A.K.’nın videosunu çekti. A.Ş., cep telefonuyla çektiği videoyu olaydan bir gün sonra S.Ö.’nün cep telefonuna gönderdi. S.Ö. de videoyu iki arkadaşı ile paylaştı. Aynı görüntü iki çocuk arasında daha paylaşıldı. 

BABANIN İSYANI

Hürriyet’ten Salim Uzun’un haberine göre, çekilen görüntü ile ilgili okulda tartışma yaşanınca devreye okul müdürü ve öğretmenler girdi. Müdür tutanak hazırlayıp polise verdi. Okula gelen polis ekipleri, çocukları Antalya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü’ne yönlendirdi.

S.Ö. ve annesi H.Ö., şikâyetçi olmadıklarını belirtirken, soruşturma sonunda görüntüyü çeken 13 yaşındaki A.Ş. hakkında ‘müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak’, 16 yaşındaki A.K. hakkında ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak’, ‘çocuğun cinsel istismarı’, görüntüleri kendi aralarında paylaşan dört çocuk hakkında ise ‘çocukların kullanıldığı müstehcen yayınları nakletmek’ suçlamasıyla Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Dünkü duruşmada mahkeme başkanı çocukların kişisel gelişimine yönelik rapor alınması kararı vererek duruşmayı erteledi. A.Ş.’nin babası Y.Ş., “Bu çocukları bu kadar ağır suçlarla sanık sandalyesine oturtanlar keşke gerçek istismar davalarında da bu kadar cesur olsa” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın