Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkahaber adlı sitenin sahibi Yavuz Nufel ve kısa süreliğine sitede yazarlık yapan aktivist - yazar Hüseyin Sayılgan arasındaki ayrılık ve bu ayrılığın getirdiği çekişmenin perde...
Ukrayna’da Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’in parlamentoyu feshetmesi sebebiyle yarın halk, milletvekillerini belirlemek üzere oy kullanacak. “Verkhovna Rada” olarak adlandırılan 450 sandalyeli parlamentosuna, seçim sistemi sebebiyle 225...
İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Tuncay Karataş görevinden istifa ettiğini açıkladı. Karataş, gerekçe olarak işlerinin yoğunluğunu gösterdi. Karataş, “Kamuoyunun bildiği üzere Veteriner Hekimlik yapıyorum ve...

Oğuzhan Kılıç: “Yavuz Nufel, 12 Eylül’de vatandaşlıktan atılmış, vatan hainidir”

Oğuzhan Kılıç: “Yavuz Nufel, 12 Eylül’de vatandaşlıktan atılmış, vatan hainidir”

Hollanda’da dijital yayın yapan SonHaber sitesinin muhabiri Yavuz Nufel’in 12 Eylül 1980 darbesinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından atıllarak vatan haini ilan edildiği bildirildi.

Avrupa Türk Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkan Oğuzhan Kılıç, SonHaber Muhabiri Yavuz Nufel ile ilgili, Yeni Vatan’a yaptığı görsel açıklamada, “terör örgütü -İnşa Örgütü (Halkın Kurtuluşu) döneminde yetişmiş ve o yıllarda yazma öğrenmiş bir gazeteci değil yazar şair olduğunu ileri sürüyor. Ve Avrupa’ya kaçma dönemi o yıllarda oldu. Ayrıca zaman zaman dinsiz ateist biri olduğunu kendisi bile dile getiriyor,”dedi.

‘115 BİN EURO DOLANDIRICILIK YAPILDI’

Kılıç, Hollanda medyasına yansayan 115 bin euroluk dolandırıcılığı ele alarak, “Yavuz Nufel, dolandırıcılık yapılan bir mecrada yazarlık yaptığını biliyoruz. Bahis ettiğimiz meblağ 115 bin euroluk bir meblağ. Bu bilinen tarafı, bilinmeyen daha fazla dolandırıcılıklar var ve bu dolandırıcılıklar ile bilinen mecralarda Yavuz Nufel’de var,” ifadelerinde bulundu.

‘YAVUZ NUFEL 12 EYLÜL SİLAHLI ÖRGÜT MENSUBU VE RADİKAL BİRİ İDİ’

12 Eylül 1980 darbesinde Yavuz Nufel’in yasadışı silahlı terör örgütlerinin saflarında yer aldığını ve azılı bir Türk-İslam karşıtı, radikal solcu olduğunu bildirerek,“Yavuz Nufel, terör örgütü Devrimci Komünist Partisi-İnşa Örgütü (Halkın Kurtuluşu) döneminde yetişmiş ve o yıllarda yazma öğrenmiş bir gazeteci değil yazar şair olduğunu ileri sürüyor. Ve Avrupa’ya kaçma dönemi o yıllarda oldu. Ayrıca zaman zaman dinsiz ateist biri olduğunu kendisi bile dile getiriyor. AK Parti’den beklenti içine girdiği için Müslüman olduğunu ilan etti,” dedi.

‘YAPTIKLARINA GAZETECİLİK DİYOR’

“Hollanda’ya kaçtıktan sonra bir arayış içine giren Nufel, gazetecilik alanına girdi ve gazetecilik adı altında herkese çamur atıyor” diyen Kılıç,”böyleleri ne ahlak tanıyor ne ilke tanıyor ve utanmadan kendisine gazeteci diyor ve ilaveten vatandaşlıktan atılmış bir vatan hainidir,” şeklinde konuştu.

İşte Kılıç’ın yaptığı o görsel açıklama:

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın