Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi kabul etti.
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...

Okul Sporları Hokey Yıldızlar Türkiye Birinciliği

Okul Sporları Hokey Yıldızlar Türkiye Birinciliği

OSMANİYE (AA) – Yıldızlar Türkiye Birinciliği Müsabakaları Osmaniye’de başladı.

Fakıuşağı Mahallesi’ndeki hokey sahasında gerçekleştirilen ve 4 gün sürecek organizasyonda, kız ve erkek kategorilerinde Gaziantep, Ankara, Şanlıurfa, Adana, Kocaeli, Diyarbakır, Ordu, Muğla, İstanbul ve Adıyaman’dan takımlar mücadele edecek.

Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Okan Sarı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hokeyin olimpik branş olması ve okul sporları faaliyetleri arasında yer almasının önem taşıdığını belirterek, “Daha önce 4 grup merkezinde gerçekleşen, kız ve erkeklerde ilk iki sırayı alan takımlarımız Osmaniye’de Türkiye şampiyonu olmak için mücadele veriyorlar. Hokey, okul sporlarının 4 yıldır faaliyet raporunda yer almaktadır. Bu da hokeyin gelişimi için önem arz ediyor.” diye konuştu.

Altyapının önemine değinen Sarı, “Öğrencilerimizin hokey oynaması, bu branşın tanınabilirliği ve sporcuların tespiti açısında önemlidir. Hokey, okul sporları faaliyetlerinde yer alması sayesinde ülkemizin bir çok yerine yayılarak oynanıyor. Burada antrenörlerimiz tarafından tespit edilen iyi sporcularımız kulüplerimiz tarafından transfer edildiği gibi milli takım kadromuzda da forma şansı buluyor.” ifadelerini kullandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın