Yeni Vatan Gazetesi

Olcay KILAVUZ Türkmenler İçin Çok Şey İfade Eder

Olcay KILAVUZ Türkmenler İçin Çok Şey İfade Eder

MAKALE | AHMET NECCAR

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Sayın Olcay KILAVUZ Beyefendiyle Milliyetçi Hareket Partisinin düzenlediği Ankara 9 Kasım 2013 mitinginde ilk tanışma fırsatımız olmuştur, 10 Haziran 2014’te Irakın Musul şehrini Kan emici ve dünyanın en vahşi terör örgütü bilinen IŞİD işgal etmiştir. IŞİD terör örgütü sadece Musul şehrini değil Türkmenlerin ikinci kalesi olan Telafer ilçesinde işgal ederek masum ve gunahsız insanları katletmiştir, bu hadislerden sonra Irak’ın batı bölgeleri Ramadi ve Salahaddinde IŞİD tarafından kuşatılmıştır. Onbinlerce Türkmen IŞİD’in zulmünden kaçarak evlerini ve yurtlarını terk ettiler. Bir kısmı Kerkük, Erbil ve diğer kısmı ise Kerbela ve Necef’e göç etmişlerdir . Haziran ayının 50° sıcaklığında Türkmen aileleri ve çocukları çöllerde aç ve susuz kalarak yaşam mücadelesi veriyorlardı, bu içler acısı olayı yakından takip eden Türk Dünyasının Bilge Lideri ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ beyefendinin himayesinde Türkmeneli için Sen de Doyur Sen de Giydir Yardım kampanyası başlatılmıştır.

Bu yardım kampanyası organizasyonu Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından yapılmıştır, yardımlar Türkiye bulunan il ve ilçe ocaklarda toplanarak tır halinde Ocak genel merkezine sevk edilmişti, bu yardımların Türkmenlere ulaştırmak hususunda 24 Haziran 2014 Ocak genel merkezinde bir istişare toplantısı gerçekleştirildi, bu istişare toplantısına genel başkanımızın emri üzerine şahsımda Türkmeneli Ülkü Ocakları başkanı olarak katılmıştım. Toplantıdan bir kaç saat önce Kerkükten acı bir haber gelmişti, ilçe meclisi başkanı Münir KAFİLİ şehit olmuştur. Toplantıda Türkmeler için toplanan yardımların nasıl ve ne zaman yetiştiğinin kararı alınmıştır.
( Kuru Gıda, Giysi, Su ve İlaç’tan ) oluşan 14 büyük tır kapasitesinde Ocak genel yardım toplanmıştır.

Bu yardımlar 12 Temmuz 2014 Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Sayın Olcay KILAVUZ Beyefendinin öncülüğünde yola çıkmış ve Türkmeneli seferberliği başlamıştır.
Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Olcay KILAVUZ Beyi onlarca il ocak başkanlarımız refakat ederek yardım konvoyu Habur sınır kapısına ulaştırılmıştır, Türkmeneli Ülkü Ocakları olarak Sayın Genel Başkanımızı ve beraberindeki onlarca il ocak başkanlarımızı yardım konvoyu ile birlikte karşılamıştık, Habur sınır kapısında yardım tır şoförlerine PKK’lılar bir takım zorluk çıkartarak bu yardımların Türkmenlere yetişmemesi için engeller yaratmışlardır.

Bu olayların ardından Habur sınır kapısında Sayın genel başkanımıza şunu ifade ettim” sayın genel başkanım Türkmenler için üzerinize düşeni fazlasıyla yaptınız ve binlerce kilometreler yoldan buralara kadar geldiniz bu yardımları izin verin biz yetiştirelim; Sayın Genel Başkanımız (( AHMET SOYDAŞLARIMIZ ÇÖLLERDE AÇ VE SUSUZ YATARKEN ANKARADA UYKU HARAMDIR BANA )) ifadesi kullandılar, duygulu bir an yaşıyarak Genel Başkanımız il ocak başkanlarımızla halelleşerek sarıldı, Ülkü Ocakları sizlere emanettir diye ifade kullandılar, Sayın Genel Başkanımıza Türkmeneli seferberliğininde Genel Başkan yardımcımız Mehmet PARLAR ve Türkmeneli Ülkü Ocakları eşlik etmişlerdir. Haber sınırını geçerk abdestimizi alarak yola çıktık uygulama ve çevirme noktalarında bir takım zorluk ve sıkıntılara rağmen yardım turlarını 13 Temmuz 2014 Kerkük, , , , Diyale ve Altuköprü’ye ulaştırdık, Ramazan ayı ve 55° sıcaklıkta oruç ağzıyla ve kendi elleriyle Göçmen Türkmenlere yardım dağıtan Sayın Genel Başkanımızı binlerce ülkücü çok sevinçle karşıladı, yiğitliğiyle, cesaretiyle, dik duruşuyla ailesini ve yakınlarını düşünmeden bu büyük riski göze alan Genel Başkanımız Türkmenelinde büyük bir iz bırakmıştır.

Bu zor süreçte Sodaşlarını yalnız bırakmayan Sayın Genel Başkanımız Olcay KILAVUZ Beyefendi Türkmenler tarafından büyük bir sevgi kazanmıştır. Bu büyük yardım kampanyasının ardından 3 Ekim 2014 kurban bayramında Sayın Genel başkanımızın öncülüğünde ( , , Tuzhurmatu, Dakuk, Tazehurmatu, , , , , , ve Altunköprü’de) 26 bin Türkmen ailesine maddi, gıda ve kurban yardımları ulaştırılmıştır. Sayın Genel Başkanımızın talimatı ve emirleri üzerine Türkiye’ ye göç eden binlerce Telaferli Türkmen ailelerine yardım sağlayan Çocukları için sunnet ve aşı programları, sporcular için futbol turnuvası, hastalar için sağlık merkezi, issiz gençler için iş imkanı yerleşen aileler için ev ihtiyaçları sağlamak kapsamında Ankara da Ülkü Ocakları Türkmenevi kurtulmuştur.

Olcay KILAVUZ Türkmeneli ve Türkmenlerin yaşam tarihinde unutulmayan bir Simge olmuştur, Türkmenlerin yüzünü güldüren ve Türkmen yavruların gönlüne mutluluk koyan Olcay KILAVUZ adı yüreklerde kazılmıştır. O yüzden bir Türkmen olarak Olcay KILAVUZ bizler için çok şey ifade eder. Rabbim tuttuğunuz toprağı Altın eylesin Sayın Genel başkanım.
Türkmeneli Ülkücüleri Her zaman yanınızdadır.
Rabbim sizleri Başımızdan Eksik etmesin Sayın Genel Başkanım

YeniVatanGazetesi.com 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın