Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Hollanda'da gerçekleşmesi beklenilen "kardeşlik, dayanışma ve şenlik" manasında düzenlenen "Türk Kültür Festivali'na" PKK destekçisi kurumlarca sabotaj çağırısı; Sevcan Orhan'nın festivalde yer alması beklenilirken, festivale katılma...
KARS’ın Paslı köyündeki kayıp Sedanur’la ilgili şüpheli olarak gözaltına alınan Ertan Bozkurt, gözaltı öncesinde Müge Anlı’nın programına bağlanıp bir sürü yalan söylemiş. KARS’ın Kağızman ilçesine...
Geçtiğimiz yıl Hollanda Dışişleri Bakanı Bert Koenders'ın Edelstaal Group'a yaptığı ziyarete karşı iade-i ziyaret yapıldı. Tugut Turunogulları Başkanlığında bir heyet dün Hollanda' Dışİşleri Bakanlığını ziyaret...

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

AFYONKARAHİSAR (AA) – Veysel Eroğlu, mevcut parlamenter sistemin krize yol açtığını, ekonomik krize sebep olduğunu belirterek, “Türkiye’nin önünü kesiyor. Büyük yatırımlar yapılamıyor. O zaman sizden talebimiz, 16 Nisan’da büyük Türkiye için kararımız ‘evet’ olacak.” dedi.

Eroğlu, Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde DSİ Tesisleri Toplu Temel Atma ve Açılışı ile Orman Mahallelerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi sertifikaları dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, bütün yer altı sularını kapalı sisteme çevirdiklerini belirtti.

Artık otomatik sulamanın yapıldığını aktaran Eroğlu, vana açıldığında yağmurlama veya damlama sistemiyle sulama yapılacağını ifade etti.

Sömürü hortumlarını bir bir kestiklerini vurgulayan Eroğlu, “Sağlık sistemi berbattı, şimdi Amerika’dan daha iyi bir sağlık sistemi var. Neden? Hortum kesildi. Yoksa havadan bize döviz, altın yağmıyor. Sadece tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyoruz. Paranıza sahip çıkıyoruz. Çünkü biz Allah’tan korkuyoruz. Gelenlere, siz zamanında ne yaptınız? Bir iğneniz var mı? Çaktığınız bir şey var mı? Hep soyguna müsaade ettiniz. Bir gölet 18 yılda 45 trilyona bitiyordu. Allah’a şükür o hortumu da biz kestik. Şimdi aynı gölet sulamasıyla 18 yıl yerine 18 ayda 45 trilyon yerine 4,5 milyon liraya bitiyor. Farkımız bu.” diye konuştu.

– “Mevcut parlamenter sistem krize yol açıyor”

Halk oylamasının milletin tarihinde çok önemli bir dönüm noktası olacağını belirten , şunları söyledi:

“Amerika Osmanlıyı incelemiş. Bütün dünyaya 5-6 asır nasıl hakim olduğunu incelemiş. Ona göre bir sistem kurmuş. Halbuki Amerika devleti Aliye-i Osman zamanında Teksas’ı almak için Osmanlı Devleti’nden yardım istemiş. Mevcut parlamenter sistem krize yol açıyor. Ekonomik krize sebep oluyor. Türkiye’nin önünü kesiyor. Büyük yatırımlar yapılamıyor. O zaman sizden talebimiz 16 Nisan’da büyük Türkiye için kararımız ‘evet’ olacak.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın