Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı cesur kalem Eşref Kerküklü, bir yıldır üzerinde çalıştığı “Ermeni Diasporası Dosyası” adını verdiği bir video paylaştı.
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı cesur kalem Eşref Kerküklü, bir yıldır üzerinde çalıştığı "Ermeni Diasporası Dosyası" adını verdiği bir video paylaştı...
T.C. Dışişleri Bakanlığına bağlı Avrupa Birliği heyeti Hollanda'yi ziyaret etti ve Hollanda Ticaret Odası Türkiye Masası yetkilisi Cor Bekker eşliğinde Türkiye'nin Avrupa Birliği ile ilgili...

OYUN İÇİNDE OYUN, BİLDİRİ İÇİNDE BİR BAŞKA OYUN

ANALİZ-HABER | METE GÜNDOĞDU

Bu gün sizlere birilerinin milletin beyni ile nasıl dalga geçtiklerini anlatmaya çalışacağız sonuna kadar dikkatlice okumakta fayda var.

Ufak bir hikaye ile konuya başlamak gerek;

9 -10 yaşlarında bir çocuk gizli saklı sigara içer, bir gün yine gizlice sigara içerken küçük kardeşine yakalanır, anne babasına sigara içtiğini söylececek diye çok korkar. Hemen bir uyanıklık kıvraklık düşünür ve küçük kardeşinede bir sigara uzatır ve “artık büyüdün sende iç bir sigara” der. Ve kendi yaptığı yanlışı kardeşinede yaptırır.

Küçük saf kardeşi abisine “demek sen sigara içersin he, eğer bundan sonra bana bir daha sıkıntı verirsen senin sigara içtiğini anneme babama söylerim” der.

Uyanık abisi “dersen de oğlum ben içtim de sanki sen içmedin mi? Bende seni söylerim” deyince, ufak saf kardeş nasıl bir oyuna geldiğinin farkına varmış olacak artık ama tabi iş işten geçmiş. Artık hiç bir zaman abisinin yanlışını hiç bir yerde söyleyemeyecektir.

İşte Oyun için de oyun için de başka bir yon başlıklı analiz haberimizin özeti idi o hikaye. Hollanda’da geçtiğimiz günlerde yapılan toplu imza bildirisinin perde arkasındaki amacı açıklıyoruz.

Şimdi gelelim asıl verilecek mesaja;

Bazı sözde ‘STK’ları, esnafları ve siyasetçileri bir bildiriye imza atmış ve nasıl bir tuzağa düştüğünü anlıyamamışlardır.
Daha önce yine bazı ‘STK’lar da bir bildiriye imza atmışlardı ve sonrasında bir çok kişi imza atan ‘STK’lara kızmışlar, tavır almışlar ve herkesle her yere imza atılmaz görüşlerini bildirmişlerdi. (Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı terör örgütü ve ile aynı bildiriye  STK, siyasetçi ve esnaf bulunmak istememişlerdi).

Bunun üzerine 3-5 STK yaptıkları hataların farkına vardılar ve bu hatadan kurtulmanında neredeyse imkansız olduğunun farkındalardı. Daha düne kadar bu durum böyleydi ve bu sıkıntıyı hepsi yaşıyorlardı..

Ama artık sıkıntı bitti

Aynı üstteki hikayede olduğu gibi, büyük kardeşin suçundan kurtulmak için küçük kardeşine de aynı suçu işletmesi gibi, daha önce kendilerinin yaptığı hatayı başkalarında bilerek yaptırdılar ve PKK-FETÖ terör örgütleri mensupları ile Türk Sivil Toplum kuruluşlarını aynı bildiriye imza atmalarına ön ayak oldular. Bu imza kampanyasını yapan kişiler herkesce malum. Amaçları bu yöntemle PKK ve FETÖ’yü Türk toplumunun nezdinde meşrulaştırmaktır.

Son bildiriye imza atan ‘STK’lar, siyasetçiler ve esnaflar, ‘kimlerle aynı bildiriye imza atıyoruz’ diye isimlere bakmadan büyük kıvrak kardeşin oyununa gelerek bastılar imzayı. (belkide isimler bilerek kendilerine gösterilmedi onu bilmiyoruz) ‘Listede kimler var, kiminle aynı bildiriye imza atıyorum’ diye bakmak/sormakta akıllarına gelmedi herhalde. Bu yüzden nerdeyse hepsi aynı hataya düştüler.

Listeye şöyle bir göz atınca şaşırdık kaldık, referandumda MHP’den sandık saklama görevlisi, aynı zamanda Sivas Platformu başkanı ve Posta gazetesi genel yayın yönetmeni de imzalamış. Daha geçen haftalarda “Türkiye Cumhuriyeti Ermeni soykırımı yapmıştır” diye bas bas bağıran ve “PKK terör örgütü değildir T.C. terör devletidir” diyen aynı kişi ile aynı listede buluşmuşlar. Türkiye’de demokrasinin olmadığını oyla seçilmiş Cumhurbaşkanı Erdoğan için ‘diktatör’ olduğunu her ortamda söyleyen kişi ile aynı listede buluşmuş imza atan kişiler.

‘Türkiye devleti terör devletidir’ diyen terör destekçisi kişilerle aynı bildiride her STK, siyasetçi ve esnaf bulunmak istemezler tabi ki. Zira devlet erkanı ve bazı işadamları dernekleri bu bildirilerdeki isimleri görecek ve ona göre değerlendirmelerini yapacaklardır kesinlikle.

Kısacası herkesin görüşü kendine ama duruş çok önemli, FETÖ’den de birkaç kişi var ve listede imza amaçları demokrasi şehitlerine ve gazilerine ve devlet duruşuna karşı oldukları görünüyor.

Asıl olay artık bu saatten sonra kimse 1. bildiriyi gündeme getiremeyecek diye hesap edilmişti ama bizler gündeme getirmeye devam edeceğiz.

terör saldırısını kınayan 1. bildiride imzası olan STK’lar bir kaç hafta sonra İstanbul Beşiktaş saldırısını kınayamadılar.

Neden…

İçlerinden bazıları pkk’yı terör örgütü olarak görmediği için.

Şimdi bu bildiriye imza atanlarda, yine üstte bahsettiğim pkk’ya terör örgütü diyemeyen, ‘Türkler, Ermenilere soykırım yapmıştır’ diyen kişi ile bu bildiride beraberce imza atarak buluşmuşlardır.

Ne için böyle bir bildiride buluşmuşlar?

Sözde internette üslubu bozuk, yalan yanlış haber yaptıkları ve insanların kişilik haklarına saldıran bazı internet habercileri için buluşmuşlar.
Suç duyurusunda bulunmak gelmez mi milletin aklına.?
Suç duyurusunda bulunun, polis var savcı var adalet var. Ne gerek var böyle bir bildiriye.?

Niyet üzüm yemek değilde bağcıyı kandırmak olunca işler değişiyor tabiki..

Ebru Umar bütün Türkler’e, Müslüman’lara ağıza alınmayacak küfürler hakaretler etti kimsenin aklına gelmedi ortak bildiri yayınlamak, bu kadar duyarlı STK’lar, siyasetçiler ve esnaflar güzelce yuttu Ebru Umar’ın hakaretlerini. Neden bir ortak bildiri yayımlamak gelmedi kimsenin aklına?

Ne diyelim artık bu son bildiri VATANA MİLLETE HAYIRLI UĞURLU OLSUN! unutulmamalı ki; imza atan ve kendisine ‘milliyetçi’ ‘vatansever’ diyen herkes PKK ve FETÖ’nün meşrulaştırılması için bilinçsizce büyük bir uğraş içindedir.

YeniVatanGazetesi.com

BENZER HABERLER:

Hollanda’da paylaşılan ‘bildiri’nin iç yüzü ve gerçekler

Hollanda’da PKK’nın dayatığı bildiri

“Güngör’ün ‘Bildiri’sine imza atanlar; Buyrun buna da imza attın”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Access denied.