Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na açık destek veren PKK, yenilenmesi kararı çıkan İstanbul seçimlerinde İmamoğlu’na tam destek verdiklerini...
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK toplantısı ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çelik, kendisine yöneltilen “MİT Başkanı Esad ile görüştü mü?” sorusunu ise...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i, 28 Mayıs 1918’de ilan edilen Cumhuriyet’in 101’inci yıl dönümü dolayısıyla kutladı. Azerbaycan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, Aliyev’e gönderdiği...

Özel Haber | Ahmet Suat Arı’dan Hollanda Türklerine: KUMPAS!

Son zamanlarda kendisinden söz ettirmeyi başaran ve gündeme gelmeyi hedefliyen sözde ‘yazar’ ve ‘moderatör’ Ahmet Suat Arı, gündem de kalmayı sürdürüyor. Hollanda Türklerine hiç bir katkısı olmadığı için Hollanda’da yaşayan Türkler tarafından hiç bir işe yaramaz anlamına gelen olarak adlandırdıkları Ahmet Suat Arı’den Hollanda Türklerine karşı büyük bir kumpas için de olduğu belgelendi.

Hollandalı Türklerin tabiri ile ‘bal vermez arı’ geçtiğimiz günlerde Haber.nl adlı sitede, başlıklı sözde ‘yazı’ kaleme almış ve Hollanda Türklerinin onurlu mensupları, hedef almış ve ismi geçen herkese üstü kapalı ‘ahlaksızca’ gönderme yapmıştı.

İma ve gönderme dolu yazısına yanıt Hollandalı Türk yazarlardan gelince paniğe kapıldı ve yeni kumpas kurmaya kalkıştı. Arı, kendi kirli ve itibarsız eylemlerine Hollanda Türklerini alet etmeye hazırlandığı belgelendi. YENIVATANGAZETESI.COM ulaşan belgede. Arı, ‘Namusluların cesur olmalarını istemek çok mu olur acaba?’ başlıklı ‘yazı’sına yanıt veren Hollanda’daki Türk entelektüellere karşı, Hollanda Türklerini hazırladığı sözde ‘ortak basın bildirisi’ yazısına Türklerin de imza atması için zorladığı ortaya çıktı.

Ahmet Suat Arı’nın kendisine yakışan ahlaksız ‘yazı’sına yanıt verenleri utanmadan ‘ahlaksızlıkla’ suçlamaya kalkıştı ve kirli oyununa zemin bulmak için Hollanda Türklerinin de imza atması için Hollanda’daki Türk gazetecileri, Türk Sivil Toplum kuruluşlarını imza atmaya zorladığını, imza atmak istemeyenleri tehdit ettiği ortaya çıktı.

Arı’nın üzerinden insanlara, ‘Kamuoyunun Dikkatine’ başlıklı sözde ‘bildiri’ gönderdiğini ve imza atmaya zorladığı öğrenildi.

Kaynak’ın gazetemize ulaştırdığı bilgi ve belgeler ‘pes’ dedirtti. İsminin açıklanmadığı kaynak, “Ahmet Suat Arı, adı vererek bu dört kişiyi toplumsal olarak kınamamız lazm. Herkesin imza atmasını bekliyoruz. bu bildiriyi size gönderdik sizde imza attın. İmza atmayan bilsin ki bundan sonra karşısında olacağız” diyerek tehdit ettiği yazışmaya yansıdı.

İşte Ahmet Suat Arı’nın Hollanda’daki Türk gazetecilere ve Hollanda Türk Toplumunda tanılmış şahıslara gönderdiği ve imza atmaya zorladığı o sözde ‘bildiri’nin belgesi:

Hollanda Türkleri’den Arı’ya eleştiri,“senin açıklamaya adamlar yanıt vermiş. Neden bu kadar rahatsız oldun? Madem ki rahatsız olacaktın neden böyle bir yazı yazmayı uygun gördün? Senin yazdığın yazıya yanıt verilince neden Hollanda Türk toplumunu imza atmaya zorluyorsun? Toplumun ne alakası var? Toplumsal konu mu ki? Senin yazdığın ve senin ahlakına yugun yazıyı biz Hollanda toplumu büyük bir utançla okuyoruz. Senin yayınladığın sözde bildiri seni ve senin gibi tipleri ilgilendirir. Yüce asil Türk milletini karıştırma. Veyis Güngör topu sana attı kaçtı sende topu büyük Türk milletine mi atmak istiyorsun öyle mi? Bu tür FETÖ kumpaslarını artık Türk milleti yemez. Fethullah Gülen adlı şerefsizin medyası Zaman yazarı Veyis Güngör bile bu konuda sana sahip çıkmayacak. Senin kişisel hastalıklı saldırılarını hiç kimse üstlenmeyecek.” Soruları yönelterek Hollanda’daki Türk toplumunu bu konuda kumpasa düşmemeleri için uyarıda bulundular.

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın