Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Habertürk yazarı Fatih Altaylı, yeni parti kuracağı iddia edilen isimlerden Ali Babacan’ın AK Parti’ye kesinlikle dönmeme kararı aldığını, bir süre daha iş dünyası ve sivil...
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Brüksel’deki NATO Zirvesi’nde, ABD Savunma Bakanı vekili Mark Esper ile bir araya geldi. NATO Savunma Bakanları Toplantısı için Brüksel’de bulunan...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 Zirvesi için Japonya’ya hareket etmeden önce açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Kılıçdaroğlu’nun Parlamenter sisteme dönme çağrısı için ”Akşam yat, sabah kalk referandum olmaz” şeklinde...

Papa olağanüstü toplantıya çağırdı

Papa olağanüstü toplantıya çağırdı
Katolik Kilisesi’nin modern zamanlarda karşılaştığı en büyük krizlerden biri olan çocuklara yönelik cinsel istismar skandallarıyla mücadele amacıyla ’da olağanüstü bir zirve hazırlığı yapılıyor.

İLK KEZ BÖYLE BİR TOPLANTI YAPILACAK Bazı Vatikan uzmanlarının Katolik Kilisesi için Protestan reformundan bu yana en ciddi kriz olarak nitelediği çocuklara yönelik cinsel istismar skandalları ilk kez böyle bir toplantıyla ele alınacak.

Çocuk tacizcilerine ve onları koruyanlara “sıfır tolerans” sözü veren ’nun talebiyle 21-24 Şubat arasında Vatikan’da düzenlenecek, “Kilisede Çocukların Korunması” zirvesine, dünyanın her yerinden yönetim kademesindeki Katolik Kilisesi temsilcileri katılacak.

190 BİN DİNİ GÖREVLİ KATILACAK Yaklaşık 190 dini görevlinin katılması beklenen zirvede çocuk tacizlerine karşı “sorumluluk, hesap verebilirlik ve şeffaflık” prensipleri ele alınacak.
Toplantı öncesi hazırlık aşamasında çeşitli ülkelerden din adamları taciz kurbanlarıyla görüşmeler yaptı. Zirve esnasında da katılımcıların, bazı taciz kurbanlarının ifadelerinin yer aldığı videoları izlemesi planlanıyor.

“KORKUSUZCA YÜZLEŞMELİYİZ” Vatikan Basın Ofisi Müdürü Alessandro Gisotti de yarın başlayacak zirveyle ilgili olarak, “Bu canavarı alt etmek istiyorsak onunla korkusuzca yüzleşmeliyiz” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın